çocuk ve tatil

minikprenses soruyor: 9

merhabalar;

uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum ancak ilk kez yorumlarınızı bekliyorum.

benim 31 aylık bir kızım var. Aynı zamanda 6 aylık hamileyim. 15 gün sonra eşimle tatil yapmayı planlıyoruz. Eşim tatile kızımızı götürmek istemiyor. Geçen yıl kızım 20 aylık iken onu tatile götürmüştük. Kızım tatili burnumuzdan getirdi. Bize ne yemek yedirtti ne de deniz ve havuzda yüzmeye fırsat verdi. Eşimde bu nedenle kızımızı götürmeyip doğum öncesi rahat edeceğimiz bir tatil istiyor. Ama ben kızımı götürmek istiyorum. Siz olsanız çocuğunuzla mı giderdiniz?

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


sedaozkan

Ben de çocuğumu bırakmazdım.


CokBilmis

Amaaan, zaten 3 ay sonra 2 çocuklu olacaksınız. Şöyle başbaşa bir tatilin keyfini sürün :)


Ervinveannesi

Nasıl yani?? Çok bilmiş kafa yapıyorsun???


CokBilmis

Yooo, çok ciddiyim.

Ben bırakıp gitmedim çünkü kızımla rahatım, o da benim gibi tatil kafasında zaten hep :)

Ama daha çok yorulacağımı bilsem, hem de 6 aylık hamile olup da önümüzdeki 1 sene doğru düzgün dinlenemeyeceğimi bilsem, kesin kocamla başbaşa enerji toplamaya giderdim.

Mesela benim kız 18 aylıkken ameliyat oldum. 3 gece hastanede kaldım, kızımı göremedim. Ne oldu? Unutuldu gitti. O kadar da boğmamak lazım kendimizi.Ervinveannesi

...Diyosun...Ben yapamam..Yanımda yakınımda olmalı, o kadar ihtiyacım varsa dinlenmeye bir yardımcı ile giderim tatile..ultra lüx otele gitmem de 4 yıldıza giderim(gerçi hiçbiri açmaz beni ben butik otelciyim) aradaki farkla böylebir destek alırım..


momoveannesi

Hadi aldık çocuğu gittik tatile, Çocuk orda yemek yemedi vs. yine yorucu bir tatil oldu. Eee eşim demişti ama çocuksuz gidelim dinlenelim diye, peki orada bir de eşler o surat yaparsa daha yorucu olmaz mı bu tatil? Her zaman biz bilmiyoruz herşeyi, bazen eşleride dinlemek lazım. Çokbilmişin dediği gibi hatırlamıyorlar küçük ayrılıkları.


minikprenses

Geçen yıl tatilimiz yorucu geçmişti. Voyage Sorgun'a gitmiştik. Kızım hiç durmadı. sabah kahvaltımız neredeyse ayak üstü geçti. Akşam yemekleri acele acele... Öğle yemeklerine gidemedik zaten...patates ve tostla geçiştirdik. Üstelik ödediğimiz fiyata göre hiçbir faaliyete katılmamamız cabası.
Şimdi ise hamile olduğum içim bize daha yakın bir otele gideceğiz ve 3 gece kalacağız. Yani 3 gecelik bir kaçamak.
Ama kızım geçen yıl çektiğimiz resim ve kamera görüntülerini görünce yine otele gidelim diyor. ben havuzda kayacam deyip gülüyor. Onu bırakmak hiç içime sinmiyor.


CokBilmis

Zor bir karar olmuş sizinki...

Peki, şöyle düşünsek: Geçen seneden dolayı artık başınıza gelecekleri biliyorsunuz. Ona göre hazırlıklı gidebilirsiniz. Kızınız artık büyümüş, mesela çizgi film izliyordur. Yanınıza DVD player filan alsanız ve yemek saatlerinde izlettirseniz? 3 gün yemekte DVD seyretti diye dünyanın sonu gelmez. Hem siz de rahat rahat eşinizle sohbet ede ede yemek yersiniz.

Öğle yemeğine niye gidemediğiniz anlayamadım, öneri getiremeyeceğim. Akşam yemeklerinde de DVD çözüm olur sanırım.

Hamile olduğunuz için zaten bu sene faaliyete maaliyete katılamazsınız. Bu halde bananaya binecek haliniz yok herhalde :) Üstelik muhtemelen de erken uyuyorsunuzdur.

Ha, yok ben eşimle romantik bir tatil geçirmek istiyorum, şöyle eşime doya doya ssarılıp uyumak istiyorum; diyorsanız, kızınız olmadna gidin taile. Kızınızı da evinize yakın bir yerlerdeki başka bir otelin filan havuzuna götürürsünüz günü birlik bir haftasonu.


ozgelif

Geçen seneki tatilimiz çok zordu. Elif 25 aylıktı. Aynen dediğiniz gibi ne yedigimizden anladık ne yüzdüğümüzden :) Dinlenmek hak getire zaten :)

Ama bu sene Nisan ayında çıktık tatile. Son derece rahattık. Geçen seneki kabustan eser yoktu. Kızım herşeyin bilincinde idi ve tatilin keyfini çıkardı. Hatta mini klüpte fazla takıldığı zamanlarda karı-koca canımız sıkıldı da gittik aldık :)

Bence bu sene için ufaklığa şans vermelisiniz. Geçen seneki kadar yormayacağını düşünüyorum.

Mini Klubü  iyi çalışan herşey dahil biryeri tercih edebilirsiniz. Bu konuda nisan da gittiğimiz rixos sungate önerebillirim gözüm kapalı. 08-12.00 ve  14-23.00 saatleri arası açık. Bebek-çocuk bakımı için ek ücret talepleri yok. Kamera sistemi ile bıraktığınız zaman cep telefonu ile takip edebiliyorsunuz ve çalışanlar gerçekten birebir ilgililer. Ben elif doğduğundan beri hiç hoşlanmasamda herşey dahil sistemi tercih ediyorum.

Bana kalsa ne kadar yorsa da bırakmazdım. Onsuz eğlenemiyorum bile. Canım sıkılıyor :) Zaten çocuk sahibi olduğumuzda bunları bile bile  eyvallah dememişmiydik.

Bir günlük kaçamaklar-gece gezmeleri,hafta sonu sinema keyfi tabiki karı-koca için ihtiyaç. ÖZel anlar mutlaka olmalı. Ama tatilde kızımın ne kadar eğlendiğini düşününce (havuzdaki,kumsaldaki hali neşesi) bunu ondan mahrum etmezdim sanırım. Çünkü aklıma tatil deyince ilk olarak, kumdan kale yapmak, havuzda kaydıraktan beraber kaymak,disco da onunla beraber çılgınca dans etmek filan geliyor. Çünkü nisan ayında gördüm ki geçen sene bunların hiçbirini doğru düzgün anlamamış ama bu sene çok çok farklı idi.Cevaplamak için Üye ol