Bebeğim tavuk yemiyor!!

detay soruyor: 7

Merhaba sevgili anneler;

Ogluma tavuk etini yediremiyorum. corbanin icine ya da pilava farkedemeyecegini dusundugum ufaklikta koysam da eti geri tukuruyor, corba ya da pirincleri yutuyor:))

Ben de caresizce corbaya koydugum eti blendirdan gecirip yediriyorum.

Sizce oglumu tavuk etine nasil alistirabilirim.

Yaratici fikirleriniz ve degisik tariflerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


detay

Nilsafak ve fistikcik cevaplarınız icin teşekkürler.

Kalsiyum, demir alımına engel mı diyecektim, kalemim surcmus, zaten siz olayı anlamissiniz:)


nilinmasali

:)


neretva

Biz artık tavuk yemiyoruz. Çünkü köy tavuğu diye birşey kaldığına inanmıyorum. Kuş gribi salgını bahane edilerek tüm yerli köy tavukları canlı canlı gömüldüler. Market tavuklarına karşı yayın yapıldığında kasabınızda peydah olan ''organik'' tavuk da kartlaşmış yumurta tavuğu büyük ihtimalle. Geç pişiyor, biz de köy tavuğu sanıyoruz. Gözünüzle görme imkanınız varsa yiyin tabii. Ben şahsen piyasada satılan hiçbir tavuğa inanmıyorum.


ozalp07

zaten köy tavuğu da bayağı bir uzun sürede pişiyor. saatlerce kaynıyor. vitaminler ölmüyormudur acaba o kadar kaynamaya


ssultan

bulunduğum yerde köy tavuğu bulamadığımdan kızıma şimdiye kadar tavuk yedirmedim ..  şişirilmiş hormonlu tavuk yemesinden iyi dir yememesi..

 


nilinmasali

ben köy yumurtası diye aldıgım yumurtaların,cok yumurtlasınlar diye kırmızı pul biber yedirilmiş tavukların yumurtası olduğunu öğrendiğimden beri ( bu yumurtaların sarısı kırmızı gibi abuk bir renk oluyor) tavuk-yumurta konusunu dısardan almaya kapattım evimiz müsait olduğu için kendi tavuklarımızı yetiştiriyoruz,o anlamda içim rahat eğer böyle bi imkanım olmasaydı bende evime sokmazdım sanırım..


detay

Şimdi yorumları okuyunca kendime bir an kızdım. Özellikle oğlumun beslenmesi konusunda detaylara önem verdigimi dusunurdum. Sanırım tavuk konusunu atlamisim. Tüm bu ogrendiklerimden sonra yediresim de kalmadı:) Ama koy yumurtası bulabiliyorsam galiba biraz ricayla tavuğa da ulaşacağım. Pes etmek yok:))
Cevaplamak için Üye ol