Doğum kanali ve sezaryan

dnz81 soruyor: 10

kizlar bisey sorcam ya, 2.dogumum olcak bu ay.ama kafama takilio.eger ebek dogum kanalina girerse sezeryan nasil olcak? Sezeryan tarihim 23 subat.ya simdi yada bi hafta sonra girdi kanala bebek nolcak?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


beatrix

Ay masallah size. Gule gule buyutun insallah saglikla alin kucaginiza yavrunuzu. Sorunun cevabini bilmiyorum. Ben masallah demek icin geldim :)


dnz81

Tesekkur ederim :)


nadia

bebek dogum kanalina girmisse sezaryen olmaz tabi. gerci ikinci dogumunuz oldugu icin muhtemelen biliyosunuzdur ama bebek hop diye dogum kanalina girmiyor :) sancilarin baslamasindan saatler sonra oluyor bu. dolayisiyla sanciniz baslar veya suyunuz gelirse bebek kanala girmeden hastaneye gidio sezaryeninizi olursunuz. ben de kesinlikle normal dogum istemedigim icin en buyuk korkumdu ya bebek kanala girerse de normal yapmak zorunda kalirsam diye, o zaman arastirmistim :)


dnz81

Tesekkur ederim :) rahatladim simdi.ilkide sezaryandi buda ole olucak.ole istedigim icin.korkmuyim ozaman kanaldan :)))


ema

Doğum kanalına girerse sezaryan yapmazlar zaten bir şekilde normal doğum yaparsınız ama öyle kolay doğum kanalına girmez bebek korkmayın dnz81

Sagolun kizlar..


berenimo

evet, benim de çatı muayenesinde doktor bebeğin kafasını eliyle hissetmişti.. Ben de acayip şaşırmıştım, nasıl yani? o kadar yakın mı diye.. E ne olacak, ne kadarlık bir mesafe var sanıyorsun demişti:) Önemli olan o mesafeyi kendilerinin gelmeleri..


dnz81

Karnimdaki hareketsizlik belli oldu.kordon dolanmis ve dr acil sezaryana aldi.kizim bugun 9gunluk olduema

Allah bebeğinle mutlu etsin seni.Güle güle büyüt inşallah.


dnz81

Amin sağolunCevaplamak için Üye ol