normal doğumu savunan doktor arıyorum :)

aicha_hero soruyor: 2

Merhaba,

Çocuk sahibi olmayı eşimle düşünüyoruz ama herşeyden önce normal doğum yöntemiyle doğurmak istiyorum,annem beni nasıl doğurduysa... bunun için doktor seçimi çok önemli.İstanbul/Anadolu yakasında oturuyorum ve sizlerden ricam deneyimlerinize istinaden normal doğumu savunan doktorlar hakknda bilgilerinizi benimle paylaşmanız.yanıtlarınızı bekliyorum,hoşçakalın...

Bu soruyu cevapla


42 Cevap


elokyi

merhaba.hamileliğimde çakmak erdem hastanesine gitmiştim.şans eseri zeynep yeşim görgün isimli bir dr. gitmiştim.kesinlikle tavsiye ediyorum.tamamen normal doğum yanlısı.beni normal doğuma teşvik eden kendisiydi ve en önemlisi doğum esnasında dr.çok önemliymiş onu anladım.ilerde tekrar allah izin verirde bu güzel olayı yaşarsam hiç düşünmeden gidebileceğim dr.


fndmtn

Daha yeni gördüğüm için cevap yazıyorum ki arayan arkadaşlara destek olsun diye..i

Öncelikle normal doğum için çırpınan benden bahsedeyim :) yapmadığım şey kalmadı diyebilirim..

Günde 40 dk hızlı tempo yürüyüş, kilo kontrolü (6 kg aldım hamileliğimde yani 53 kg ile hamile kalıp doğuma 59 kg ile girdim bu arada boyum 162 cm), değiştirdiğim doktorumun moxa tütsü önerisini mi denemedim (bu tütsü anne karnında bebeğin hareketlerini değiştiriyor)... Şimdi hikayeme geçelim :)

İsmini vermek istemediğim bir doktora gidiyordum en başlarda normal doğum için çok hevesli görünen bu doktor 36. Haftadan sonra yan çizmeye başladı ki 36. Haftada hastanenin dış doktoru olduğunu öğrendim ve bunu bana söylememişti ve bu benim sağlık poliçemde sorun yaratıyordu... Bende doktorumun dürüst olmadığını hissedince 36. Haftada doktor değiştirmeye karar verdim :((..

Şirkette kızlarla yana döne doktor arıyoruz off ne stresli bi gündü kii birden aklıma doğum fotoğrafçım geldi sonuçta o bir sürü doğuma giriyordu ve mutlaka bir kaç doktor ismi verebilirdi normal doğumu destekleyen... Doğum fotoğrafçım sevgili Çiseren Korkut Koç ile görüştüm ve bana Acıbadem Maslak hastanesinde 3 doktor önerdi.. Prof. Dr. İbrahim Bildirici, Doç. Dr. Cem Batukan ve Dr. Kemale Musayeva.. Ben bayan doktor düşünmediğim için Kemale hanımı tercih etmedim ve Cem beyin de sağlık sigortam ile anlaşması olmadığı için tercih etmedim.. Sonuçta hiç birini tanımıyordum... Sevgili İbrahim Bildirici ile ilk randevum mükemmel geçti.. Gözlerinin içi gülen çok tatlı bir insan... Amaa maalesef ki kötü haberi o da yineledi bebeğim ters duruyordu hala ama bebek iyice büyüyüp dönemeyeceği kesinleşene kadar bekleylim dedi.. Bu arada sen moxa tütsüyü temin edebilirsen dene dedi ki ben buldum ve denedim gerçekten bebeğin hareketlerini artırdı ama kızım çok büyüdüğü için dönemedi maalesef hatta karnım yamulmuştu diyebilirim..:)) 38. Hafta kontrolümde de kızımızın dönmemiş olduğunu gördük ama İbrahim bey yine vazgeçmedi ki beni de çok istekli gördüğünden olsa gerek 3 gün sonra gel epidural takıp bebeği dışardan ultrason cihazı yardımı ile elle döndürmeyi deneyelim ama eğer döndüremezsek epidural takılmışken sezeryana alırız dedi bizde kabul ettik ve ameliyat tarihini aldık.. Gel gelelim bizim küçük Yaz'ımız o tarihi beklemeden 2 gün öncesinde dünyaya geldi..

Sonuç itibari ile benim size önereceğim doktor İbrahim Bildirici'dir.. Ben bundan sonra 10 tane çocuk doğursam da benim doktorum odur :))... Hatta doğurmasam da jinekoloğum o olacak bundan sonra.. Hatta dünyaya getirdiği kızımında jinekoloğu o olacak Allah ömür verdiği sürece.. Bir de ben Allah korkusu olan insana her türlü güvenirim, İbrahim bey benim sabahı karşı 5 'te olan doğumumda oruçluydu... Bu beni çok etkilemişti.. Epidural sezeryan olduğum için konuşmaları olduğu gibi aktarayım size;

Yardımcı doktor: Hocam böyle ameliyatlarda oruçlu olmak zor olmuyor mu bir de bütün gün muayene vs çalışıyorsunuz!!

İbrahim bey: Klimalı yerdeyiz yahu neden zor olsun!!!

:)) benim doktorum bu işteee .... :)))
Cevaplamak için Üye ol