hamilelik yaşı

fatosd soruyor: 4

35 yaşında veya 35 yaş sonrası hamile kalanlar varmı, varsa hamilelikelrini nasıl geçirdiler,zorlukları oldumu,risklerle karşılaştırlarmı,hamile kalma aşaması zormu oldu..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


saltinoz76

merhaba fatosd,
 ben 34 yaşında kızımı dünyaya getirdim..hamile kalmam korunmayı bıraktıktan 4 ay sonra gerçekleşti..hamilelik süreci fazla kötü değildi tabiki yaşın verdiği ağırlık dışında 20 yaşındaki gibi olmuyo ama çok fazlada bi güçlük yoktu benim için..kişiden kişiye değişir diye düşünüyorum..risk açısından bakılrsa tabiki daha bi dikkatli olmak lazım.doktoruna daha bi kulak vermen lazım,beslenmen,vitamin ve demir desteklerini daha özenli kullanman gibi..tarama testleri yüksek çıkabiliyo yaşa bağlı olarak ama tamamen yaştan dolayı yüksek çıktı demekte yanlış olur.neticede sağlıklı anne-babadan sağlıklı çocuklar dünyaya gelir diyo doktorlar..sağlığınıza çok dikkat edin :))


jildando


ben ikinci hamileliğimde 35 tim. İlkinden hiç bir farkı yoktu diyebilirim, onda da 33 yaşındaydım. İkisinde de 41 haftalıkken normal dogum yaptım, ilkinde son gune kadar calistim, ikincisinde de doguma gitmeden önce kızıma yemek pişiriyordum. Tum hamileliğimde normal halimden tek farkım kocaman bir gobegim olmasıydı o kadar.
 35 yas ustu down sendromu vb. gibi riskler açısından biraz daha riskli, amniyosentez yaptırmanız gerekebilir, ama onun dışında baska bir fark yok ( tabi bunu 40 ustu için demiyorum) Kimi zaman 20 li yaslarda biri, 30 yaslarda birine gore cok daha zor gecirebiliyor. Daha cok bunye meselesi, yas değil.


Annegozuyle

ben de kızımı 35 yaşımda doğurdum. Hamileliğimde hiç sorun yaşamadım.
Daha önceden 32 ve 33 yalımda 2 kez doğla yollarla hamile kamış ama düşük yapmıştım. Kızıma mikroenjeksiyon yöntemiyle hamile kaldım.
Yaş bir etken ama psikoloji de çok etkili. Eğer bebeği çok istiyorsan ve evde de huzurluysan, hamilelik de güzel geçiyor.

Sağlıkla kucağına almanı diliyorum.


fatosd

ben doğum yaptım, bu profildeki benim kızım:) 30 yaşındayım şuan, bu soruyu herşey yolunda giderse 35 yaşında ikinciyi yaparsam diye sordum:))biraz erken bir soru olmuş sanırım..Cevaplamak için Üye ol