bebeğinde lenfosit yüksek çıkan oldumu?

ayTuGce soruyor: 5

13 aylık oğlum..1 yaşına girince hemogram tit falan yaptırmamızı istemişti doktoru..1 yaşında k.k.k ve kpa aşısı olduğu için aşıdan 2 hafta sonra (etkileri geçsin diye bekledim) hemogram testinde lenfosit 73.7 çıktı. güven hastanesinde normal aralıkları en yüksek 50 yazıyor..böyle olunca doktoru 2 hafta sonra tekrar yapalım aşı etkisimi falan dedi..bu kez düzen diye bir laboratuara gittik.. bu kez 77 çıktı lenfosit..oranın sonucunda ise en yüksek 60 diyor lenfosite..şimdi 50 mi 60 mı onda da ikilemdeyim..2 side ankarada gidilebilecek iyi yerler..hani güvenilirler..sonuç olarak benzer birşey yaşayan oldumu arkadaşlar? doktorunuz ne dedi? bize preferik yayma camını bir çocuk hemotoloğu görsün dedi..yarın gidicez de ben meraktan işte benzer birşey yaşayan oldumu sormak istedim...şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozalp07

şimdi baktımda 20,5 ve 45,5 normal değerler bizide 48,8çıkmış. yüksek yani. dr umuz tahlillere baktı bir sorun yok dedi. demir sınırda diye demir ilacına başladık sadece tekrar. netten araştırdığım kadarıyla vucutta bir enfeksiyona karşı yükselebilirmiş lenfosit. savunma mekanizması olarak.  içiniz çok rahat etmiyorsa takip edin tabi.


madambutterfly

Biz de aynı şeyi yaşamıştık ve ben çok korkmuştum ama bazen yüksek çıkması (bazı ilaçlardan ve aşılardan sonra) normalmiş. Bizde birşey çıkmadı, sizde de çıkmayacaktır büyük ihtimalle, içinizi ferah tutun.


madambutterfly

Biz de aynı şeyi yaşamıştık ve ben çok korkmuştum ama bazen yüksek çıkması (bazı ilaçlardan ve aşılardan sonra) normalmiş. Bizde birşey çıkmadı, sizde de çıkmayacaktır büyük ihtimalle, içinizi ferah tutun.


silky

bizimde 1 yas kontrollerimizde bazi degerler belirtilen referans degerlerden yuksek cikmisti. tahlilleri doktor incelemis ve normal demisti. doktorun soyledigine gore referans degerler yetiskinler icin belirlenmis degerler imis. dolayisi ile sadece onlara bakarak degerlendirme yapmak dogru olmazmis. onemli olan cocuk doktorunun degerlendirmesi imis.


ayTuGce

merhaba..teşekkürler cevaplarınız için..doktora gittik..prof. çocuk hemotog..evet o değerler yetişkinler içinmiş..bir tablodan gösterdi bana..yaş grubuna göre normalmiş..korkacak birşey yok dedi..kan testinin yapıldığı lamelide almıştık onuda inceledi..2 ay fala evvel grip olmuştu..viral enfoksiyon izleri var dedi..muhtemelen gripten kalma..kötü herhangi bir hücre yok dedi..1 ay sonra tekrar yaptıracağız testi..hani belki oğlum o değerleri taşıyor..ama korkma gayet normal herşey dedi çok şükür..hani kimi insan 1.70 dir kimi 1.90 dedi..her iksinide normal kabul ederiz ya buda öyle birşey dedi...neyse korktum epey ama Allaha şükür sorun yok:D teşekkürlerCevaplamak için Üye ol