ankara'da hangi hastane?

busraa soruyor: 10

Bunları düşünmeme daha çok var biliyorum ama;
İşyerimin yakınında bir tıp merkezinde rutin kontrollerimi tahlillerimi oluyorum dr umdan da memnunum ama orada doğum imkanı olmadığından yavaş yavaş doğum yapacağım hastaneyi belirleyip oraya yönelmem gerekiyor.
iyi bir araştırma yapmaya niyetlendim.Aklımdaki hastaneler Fatih üni Hastanesi, 29 mayıs tıp merkezi, Çağ hastanesi (en çok methini duyduğum yer Dr.Sevgi hanım varmış; ama kızılayda olması beni ürkütüyor acil bir durumda ulaşımın zor olması açısından, ayrıca otoparkı var mıdır acaba)
Bu hastaneler hakkında fikriniz nedir Veya başka Ankara'da tavsiye edilebilecek hangi hastaneler var??

Bu soruyu cevapla


66 Cevap


ipek

ben mesa'da yaptım doğumumu. çok memnun kaldım. biraz tuzlu fakat kesinlikle çok elit bir hastane ve personeli çok ilgili. kendine ait otoparkı mevcut. dışardan doktorunuzu da getirebiliyorsunuz sanırım


bitos

Merhaba,
Ben Güven hastanesini tek geçerim. Hastane değil otel bence. Bir de hemşireleri çok bilgili ve yardımcı. Doğumla ilgili paketleri var 2 sene önce sanırım 2000 TL idi.


Ulku

en iyisi su demek icin hepsini tecrube etmek gerekiyor sanirim :)
doktor disardan guvenin normal dogum ucreti 2400 tl idi ben kucuk kizima hastane arastirirken. mesa da o civardaydi. sonuc ne oldu? akay'i tercih ettim ve: otel hizmetiyse orada da 5 yildizli otel hizmeti vardi, ebe-hemsireyse tecrubeli, bilgili ve ilgiliydiler, yenidogan unitesi buyuktu, cocuk doktorlari iyiydi, hastane guvenden de mesadan da buyuktu, oda sayisi ikisinden de fazlaydi (sezeryan yapacaksaniz bu onemli olmuyor, onceden bos oda ayarliyorsunuz ancak normal doguma gittiginizde sezeryanlilar odalari doldurmussa ortada kalip baska birimde yatabiliyorsunuz).. doktorum da hem guvende hem akayda dogum yaptiran biri olarak hastane hizmeti+hemsire, ebe karsilastirmasi, vs. herseyde akayin guvenden hicbir eksiginin olmadigini soylemisti. ama fiyati yarisi :)


ezgik

aslında sağlık güvencenizin ne olduğu da karar sürecinde önemli bir etken, saydığınız seçenekler arasında fatih ünv hast de yaptım 2 doğumumu da, 2. doğumdaki dr um hala orda çalışan doç dr hasan kafalı, çok harika bir dr, benim ilk sezeryana bağlı yapışıklık- idrar kesesi yukarı yapışmış- ve plesenta previa sorunumla gaye güzel başa çıktı, zaten ameliyatı çok iyi diyorlar kendisinin, yani sezeryan olma ihtimaliniz varsa düşünün derim anestezi ekibi, tam teçhizatlı bir ünv hastane olması da diğer avantajlı tarafları ayrıca odaları ve hastane ekibinin ilgisi de çok iyiydi, ama sgk olayı öncesi 3000 ödedim aralık da şimdi durum nasıldır bilmiyorum


Loxodonta

Ben Güven Hastanesi'nde doğum yaptım ve oldukça memnun kaldım. Ama zaten kendi doktorumu kendim getirdim, yani Hastane'nin doktorunu kullanmadım. Anestezi uzmanını da doktorum getirdi. Eğer doktorun özel hastanelere doğuma gidebiliyorsa Güven'i tavsiye ederim. Bu hastanede doğum yapan birçok arkadaşım var, onlar da oldukça memnun kaldı. Sanrım doktor ve anestezi uzmanı hariç 2200 tl gibi birşey tuttu.ozlem_doruk

Ben Bayındır'da dogum yaptım doktorum Cuneyt genc. Hastanede çalışmıyor dışarıdan geldi. Her ikisinden de çok memnun kaldık. Hastanenin yeni dogan ünitesi hemşireleri ve otelcilik hizmetleri oldukça iyiydi. İlk bebeğimiz olduğu için yaşadığımız acemiliklerde ozellikle emzirme konusunda çok yardımcı oldular.


fulyaderin

ben Güven hastanesinde yaptım,çok da memnun kaldım,şiddetle tavsiye ederim


nisa06

medicana yı atvsiye ederim.doğumu orada kaptım anestezist Kenan beyi de şiddetle tavsiye ederim.hiç ağrı acı hisstemeden sezeryan oldum sonrasında da herşey gayet güzeldi.aynı gün ayağa kalktım.1 haftalıkken trafiğe bile çıktımbusraa

benim dr umun akayla anlaşması yok, ilerleyen aylarda akaya gidip oradaki bir dr la devam etmeyi düşünebilirim peki akayda hangi dr u tercih etmeliyim?(Bayan öncelikli tercihim)


busraa

nisa, medicanada doğum ne kadara mal oldu acaba?Cevaplamak için Üye ol