Yemiyor, biberonla oynuyor :/

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


moms

3. ayindan itibaren bebeklerde meme grevi ( nursin strike) basliyor. bu biberon alanlarda da gecerli. gecici bi durum olmasi cok muhtemel ama insanin sinirlerini zorluyor sizi cok iyi anliyorum. kucuk oglumda emzirmede sikintimiz olmustu ayni donemde biberon da almiyordu. anlattiginiz gibi 50-60cc icirsem opup basima koyuyordum. doktor reflu ve inek sutu alerjisi teshisi koydu. kakasinda cisinde hic bir sorun yokken sadece hafif kusardi. belki alerjiden suphlenebilirsiniz 3.ayinda cikiyor


mettt

Yazdıklarınızı okuyunca şaşırdım, çünkü 3 haftadır ben de bu sorunun cevabını arıyorum internette, ama bulamıyorum, doktorumuza da danıştım ama gelişmesini iyi bulduğu için önemsemedi. Benim oğlum 5,5 aylık. Ek besinlere azar azar başladık, ama bu sorun ek besinlere başlamadan önce başlamıştı. Ben emmediği için 2 aylıktan beri sağdığım sütüm ile besliyorum, yetmediğinde de mama takviyesi yapıyorum, ama ikisine de aynısını yapıyor, sadece gece uykusunda sorunsuz. Gündüzleri tek kolumda o, diğer elimde biberon evin içinde, balkonda geze geze içirebildiğim kadar içiriyorum, ama bel fıtığı olacağım bu gidişle :) Diliyle itiyor, gülüyor, sanki dalga geçiyor. Nedenini bulamıyorum, tek açıklamam etrafa olan aşırı ilgi ve merakı.


bh1986

Kendi sayfamda kızımın uykuya dalamaması ilgili sorumu yazarken bunu atlamışım..kızım yakında 4 aylık olacak ve emerken sürekli kendi çekip gülümsüyor,oyun gibi Bi alıyor Bi çekiyor kendini..bıraktırınca ağlıyor,bekliyorum doğru dürüst emmiyor..


mummymelo

Bu ayda gayet normal, dünyayı keşfetmek mama yemekten daha eğlenceli sadece


ipekkgulnur

Bencede normal. Algilar aciliyor git gide vede sicaklar malum kizim da gecen sene ayniydi bu senede ayni. Ben beslenme aralarini biraz uzatin diyecegim. 3 4 saat arasi deneyebilirsiniz. Yada kendisi ister mi acaba siz teklif etmeseniz.


mutluannelif

En büyük değişiklik kendisinde : büyüyor.


guta

Carlos Gonzolez in Çocuğum Yemek Yemiyor kitabını okumanızı tavsiye ederim. Sizin bebeğin durumu orada anlatılıyor mesela. Bütün 3-4 aylık bebekler o dönemde süt içmeyi azaltırmış. Çünkü büyüme hızları yavaşlarmış. Sonuçta bebekler ihtiyaçları olduğu kadar emiyor ya da biberondan içiyor. Büyüme hızı yavaşladığında ihtiyaçları da azalıyor. Siz onu zorla içirmeye çalışırsanız ya biberondan soğuyacak ya da zorla içecek ama enimde sonunda zorla içirildiği için ya midesi bozulacak ya da zamanla yemek yemekten nefret eden bir çocuğunuz olacak. En sonuncusu başıma geldi, o yüzden açıklıkla ifade edebiliyorum. Büyük oğlum aynen dediğim gibi benim zorlamalarımla şu anda yemeyen içmeyen bir çocuk. Keşke üstüne gitmeyip kendi haline bıraksaydım. Ikincisini öyle büyüteceğime kendime söz verdim, hayırlısı bakalım :)Cevaplamak için Üye ol