Çamaşır kurutma makinası

ozguranne soruyor: 10

Merhaba,

Havalar soğudu, artık bir kurutma makinası almak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla geniş bir fiyat aralığı var. Sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler nelerdir? Bir de çocuk kıyafetlerini koymakta bir sakınca var mıdır? 

Bu soruyu cevapla


212 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Faturalardaki net farkı eşime sormam lazım, o benden daha iyi bilir. Yalnız bir de şu var, ben eskiden evin içinde kuruturdum, o da evin ısısını düşürüyor ve bu sefer doğalgaz tüketimi artıyor, bu da var. Kurutma mak. daha sağlıklı olmasından ve oğlumun zaten çamaşırları assam hepsini yerlerde sürüyeceğinden hiç bahsetmiyorum bile.


erenim


muhaha ayşegül hakikatten o manzara gözümün önüne geldi,eren de kesin alır atar alır atar,

zaten çift kurutma askısı nerdeyse sürekli dolu olduğu için o odayı hiç kullanamıyoruz
oda resmen atıl durumda kaldı


Aysegul_Yagmur_Irmak

:)) Biz de çift kurutma askısı kullanıyorduk ve bazen salon bazen de aynen bahsettiğim bir odada kurutuyorduk. :) E tabi o oda artık Irmak hanımın odası, yani zaten artık yer kalmadı, salona asardık artık, bizim kıyafetler de yer bezi olurdu birer birer. :)))


yasemin_ekin

Biz Bosch WTW 84360 BY (A sınıfından %40 daha tasarruflu) modelini aldık. Haftada en az 3 defa kurutma yapıyoruz. (2 bucuk saatlik pamuklu dolap kurulugunda programını çalıştırıyoruz). Ola ki arada kuramayanlar varsa yarım saatlik bir program var onu da çalıştırıyoruz. Eşime sordum faturamızda bir değişiklik olmamış.

Ben uzun zamandır yumusatıcı kullanmayı bıraktım. Sanki kurutma makinası kullanırken yumusutacıya da gerek kalmıyormus gibi geliyor bana...


nilaylilayla

haftada 3 kere falan kurutma yapıcaksanız a sınıfı olanları alın derim bosch veya simens farketmez ıkısıde aynıdır...benımkı b sınıfı ama faturada 25 tl farkettı...haftada 3 kere kullanıyorum b..keşke a sınıfı alsaymısım dıyorum..zaten aralarında fazla fiyat farkı da yok...erenim

pazar günü iki bosch bayiine gittik ikisinde de 561 yoktu,olsa hemen alacaktık(a sınıfı olan)

yeni fiyatlandırmaya girecekmiş,2 aydır filan devamı gelmiyormuş,

bu durumda siemense yönelmek zorunda kaldık

eşime yarın ne olursa olsun bişey al gel artık dedim,hala içerde forumları dolaşıyor,siemens alan kullanan vs var mı?

yoksa bosch'u mu beklemeliyiz?


EmineKartal

sergungunser
kusura bakmayın geç gödüm sorunuzu, hem ben hem kızım hastayız da:(

iki Bosch arasında karşılaştırma yaparsak WTW 86561 kodlu ürün, A enerji sınıfından %50 daha tasarruflu kurutuyor; aynı kategoride bu makine 1,35 kwh elektrik tüketirken WTW 84360 BY 1,62 kwh elektrik tüketiyor. iki makinenin program olarak birbirlerinden çok ciddi bir farkları yok. Ancak WTW 86561'in  WTW 84360'tan farklı olarak ses yalıtım sistemi, otomatik olarak kendini temizleyen kondanser filtresi, çocuk kilidi gibi ekstra özellikleri mevcut. ben alsam WTW 86561'i tercih ederdim.
Siemensteki ürün ise Bosch'un WTW 86561 kodlu ürünü ile aynı özellikleri taşıyor.

erenim,
Bosch'taki bir ürünü beğendiyseniz, başka bayileri arayıp bu ürünü sorabilirsiniz. aşağıdaki adresten bayilerin adres ve telefonlarını görebilirsiniz.
http://www.bosch-home.com/tr/
ayrıca benim bildiğim kadarıyla herhangi bir yeni fiyatlandırma durumu söz konusu değil, aylardır aynı fiyalar ve indirimle devam ediyor kurutma makineler. en azından ocak sonuna kadar böyle devam edecek.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Fiyatlar çok düşmüş, bu Bosch'un A sınıfı olanı ben alırken yani 16 ay kadar önce çamaşır mak. alana kurutma mak. %50 indirimli kampanyasında bile 2.000 TL idi. Tam iki katıydı bizimkinin. Yoksa ben de A sınıfı alırdım, şimdiki fiyatlar çok makul.erenim

arkadaşlar bugün kentparktaki media markt'a gittik ,bosch'un bi onceki modeli için (561'den önceki) teşhir ürününe peşin fiyatına 1500 tl fiyat biçtiler!

yani gerçekten tok satıcılar demek ne diebilirim,
media markt'ın altında siemens bayiisi vardı ona girdik ve inanılmaz memnun çıktık,bi kere satıcı(mustafa bey idi sanırım) sattığı ürünün özelliklerini biliyor,konuya hakim

bize şu a sınıfı ile b sınıfı arasında olan farklardan buharlı kuru temizleme ve buharlı kırışık azaltma'nın (b sınıfı makinede artı bir özellik olan) kuru giysilerde yemek-ter-sigara vs..kokularını gidermek ,için olduğunu,çamaşır makinesinden aldığımız islak çamaşırı kurutmakla ilgili bi fonksiyon olmadığını anlattı(ki sırf buharlı kırışık azaltma özelliğinden b almayı düşünebilirdim;)

a sınıfı makinenin kondansörünün kendi kendine temizlenebiliyor olması,ultra sessiz olması,enerji tüketimindeki kazanç  gibi avantajları varken,b sınıfı makinenin 8 kilo olması,yünlü sepeti(ki sürekli takılması mümkün değil içini daraltıyor),kuru temizleme özelliği gibi avantajları var

biz a sınıfı aldık,almanyadan gelmiş ithal makine,1430 tl-world kart 10 taksit

perşembe günü kurulacak,şükür kavuşturana:)


erenim

siemens aldık,
Cevaplamak için Üye ol