Çamaşır kurutma makinası

ozguranne soruyor: 10

Merhaba,

Havalar soğudu, artık bir kurutma makinası almak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla geniş bir fiyat aralığı var. Sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler nelerdir? Bir de çocuk kıyafetlerini koymakta bir sakınca var mıdır? 

Bu soruyu cevapla


212 Cevap


Aysegul_

bana da çarşaf kırışıklıkları için bir arkadaşım şunu söyledi: makine çalışırken 2 kere filan durdurup çarşafları çıkarıp çırpıp katlayıp düzgün bir şekilde tekrar koyunca kırışıksız çıkıyormuş. ancak ben bir türlü deneyemedim :) bu arada ben c sınıfı bir makine aldım açıkçası. c sınıfı çok indirimde olduğu, bana acil lazım olduğu ve işe başlayana dek a yada b sınıfı bir makine alamayacağım için. bana söylenen haftada 3 kullanımda aradaki fiyat farkını (yaklaşık 700 lira civarı fark) 10 yılda kapatacağı idi. şu an haftada 3 yada 4 kullanıyorum aylık farkeden sanki 10 milyon gibi geldi tam emin değilim ancak daha fazla değil (tabi yaptıkları hesaplamayı tutmuyor:). bir de sanırım biliniyordur ama en az elektrik tüketimi akşam 10dan sonra, en fazla tüketim ise akşam 5 10 arası, bazen ona dikkat etmeye çalışıyorum.


NuPe

Eşim bana yeni yıl hediyesi olarak sürpriz yapıp kurutma makinesi almış,çok istiyordum zaten.Kapıda teslimata getirdiklerinde nasıl sürpriz oldu nasıl mutlu oldum.Modeli Bosch WTW86561 EcoLogixx A sınıfının %50 si tasarruflu.
Ama deneme yanılma yöntemiyle kurutmaya çalışıyorum şuan,daha çok yanılma oluyor çünkü bir türlü tam kurutma olmuyor hep hafif bir nem kalıyor.
Kızımın kıyafetlerini dolap kuruluğunda ve hassas modunda çalıştırdım ütülemelik çıktı, zaten ütüleyeceğim için pek sorun yapmadım.
Diğer çamaşırlarımızı dolap kuruluğunda yapıyorum + hassas+ütü modunu seçiyorum ütülemek gerekmesin diye ama buna rağmen bayaa nemli yani ütü kuruluğunda gibi çıkıyor öyle katlayıp dolaba koymalık değil,ütü kuruluğunda ise ıslak kalıyor diyebilirim.
Püf noktası nedir? çok doldurmayım diyorum ama 7 kglık makine,az doldursam o zamanda makine hiç kapanmaz çok çamaşır çıkıyor ne yapıcam bilemedim...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Harika bir hediye olmuş nupe. Güle güle kullan.
Benim çamaşır mak. 5 kg yıkıyor, ben tıka basa dolu olunca bile direk kurutmaya atıyorum hepsini, gayet güzel kuruyor, ama genelde hassas ve kolay ütü tuşlarına basmıyorum, basınca tabi hafif nemli çıkıyor. Önceleri dolap kuruluğunda+ ile yıkıyordum, sonra + ile yıkadığımdan birkaç kıyafette çekme olunca sade dolap kuruluğunda olan ayarda kurutmaya başladım. Neredeyse her zaman dolap kuruluğunda kurutuyorum.


NuPe

Teşekkürler Ayşegül,gerçekten çok güzel bir hediye oldu.
Bende bir dahaki sefere hassas ve ütüye basmayım bakalım,çünkü çok az dolduruyorum dolap kuruluğunda 1 saat dönüyor ve nemli çıkıyor,ütülemeyim derken bu sefer de tam kurutamıyorum...


nilaylilayla

dolap kuruluğunda kurutma bende 2.5 saat sürüyor...1 saati siz kendiniz mi seçiyorsunuz?NuPe

Dolap kuruluğunda 7 kg lık 2 sa 14 dk sürüyor,dolap kuruluğunda 3kg lık seçenek var o da 54 dk


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben geçenlerde menu tuşuna basıp kurcalarken birkaç ayarı değiştirdim, artık 1 küsür saatte kurutuyor, devrini yükselttim falan, daha hızlı kurutuyor. Önceden 2 saat idi.


erenim

ayşegül kaç devirde kurutuyorsun şimdi?

servisteki adam bana çamaşır makinesiyle aynı devirde olsun dedi
benim çamaşır en fazla 1000,
ben kurutucuyu da 1000 devire ayarladım

sonuc:2.38'Aysegul_Yagmur_Irmak

şimdi şöyle adam şunu demek istemiştir, bir çamaşırı kaç devirde yıkıyorsan (aşınmasın diye kaç devir uygunsa yani) kurutmada da aynı deviri seç demiştir, ama şahsen ben hiç 1800 devir bir çamaşır makinası görmedim. Benim çamaşır makinam 1200 devir, çok ama çok nadir 600 devire düşürüyorum.

Şimdi bebişlerin çamaşırlarını yıkamıştım mesela, kurutmaya gittim kaç devirde kurutuyorum en yüksek diye bakacaktım, o sırada bebişlerin çamaşırlarının bittiğini gördüm.

1800 devir ile mesela dolap kuruluğunda 1:28 dakika hesapladı. Standart ayarlarda 2 saati geçiyor.

Yalnız güneş simgesi var, o ne bilen var mı? Şimdi kitapçığını açmaya üşendim.


NuPe

Ayşegül; çok teşekkürleer.Bu akşam sadece dolap kuruluğuna programladım ,hassas ve ütüye basmadım ve kupkuru çıktı nem falan yok :) bir eşofmanın bel kısmı nemli kalmıştı ama o kadar olur dedim.
Pekii bebiş kıyafetlerini sadece dolap kuruluğu yapsam çeker mi? yoksa hassasıda mı seçmeli? Diğerleri tamamda bunlarda deneme yanılma yapamam riske atamam...Cevaplamak için Üye ol