Çamaşır kurutma makinası

ozguranne soruyor: 10

Merhaba,

Havalar soğudu, artık bir kurutma makinası almak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla geniş bir fiyat aralığı var. Sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler nelerdir? Bir de çocuk kıyafetlerini koymakta bir sakınca var mıdır? 

Bu soruyu cevapla


212 Cevap


NuPe

Ayşegül sözünü dinlicem haklısın...Kurusun diye Allah ne verdiyse deyip 3 yapim dedim:))


elfim

4-5 aydır Samsung 12 kg yıkama 6 kg kurutma yapan çamaşır makinesini kullanıyorum. Havlular çok yumuşak ve ütüye ihtiyacı yok olarak çıkıyor. Nevresimler maalesef kırışık olarak çıkıyor. Bir seferinde yanlışlıkla katlı halde atmışım ve evet kırışmadan çıktı. Ancak katlı atınca temiz olmayacağı düşüncesiyle atamadığımdan ütü ile açmak gerekiyor. Gömlekleri, tam kurutma yani dolap kuruluğu veya güneş işareti olan ekstra kurutma yapınca, kuru temizleme bile çok zor açtıklarını belirtti. Şimdi ütüye hazır halde kurutuyorum ve biraz fazla nemli oluyor, o haliyle ütüye gidiyor. Çocuk kıyafetleri ve diğer pamuklularda, evde kullanacaklarını sıcak iken katlayıp kaldırıyorum, pantolon v.s gibi kıyafetleri ütü istiyor. Tam kurutma yaptığımda yıkama ile birlikte kumaşların türüne ve miktarına göre 4 saat sürebiliyor. O gün giydiğim ceket v.b. kıyafetleri buharla tazeleme olarak nitelediğiniz işlemden geçiriyorum ve kuru temizlemeye ihtiyacı kalmıyor. Üstelik 26 dk. sürüyor. Evde kuruması gereken çamaşır olmaması ise değer biçilemeyecek bir durum. Bu nedenle kurutma makinesini ısrarla tavsiye ediyorum.


Zerrin_

ben de eşimi ikna edebilirsem almayı çok ama çok istiyorum. kurutma derdindne dolayı çamaşır yıkamaktan korkar oldum... yorumlarda gayet güzel. çamaşır mak. üstüne illa kendi markasından olan bi kurutucu mu yerleştirliyor?


edinal

Damla tişörtler için hangi programı kullanıyorsun bizimkiler çok küçüldü


edinal

siemensi olanlar lütfen program tavsiye edin bana hala uygun program bulamadım benmayaberry

siemensde ve bosch da şu an için alınıcak olsa hangi modeli tavsiye edersiniz. şöyle yazılanları taradım ama net bişey bulamadım.. makine siemens kullanıyorum. tercihim kurutma içinde aslında siemens makinam kendinden 1600 devir ama ben 1600 de hiç sıkma yapmadım.. normalde kurutmalarda devir sanırım çok daha farklı... kurutmalar hakında hiç fikirm yok ama evde bebekten sonra sürekli çamaşır olmasından ve sürekkli evin camlarını açıp havalandıramamaktan çok sıkıldım. bana ne önerirsiniz arkadaşlar.? net şu model ?


julyasia

mayaberry 2 haftadır Siemens WT46W561 model kurutma makinası kullanıyorum. enerji sınıfı A+
yani normal A sınıfı enerjilerinden bile % 50 daha az yakıyormuş. tabi elektrik faturası henüz gelmediği için sonuç nasıl olacak bilemiyorum. kurutmasından çok memnun kaldım. dolap kuruluğunda kurutuyorum ve henüz bir küçülme ile karşılaşmadım.


mayaberry

güle güle kullan asyaslı ..hala kampanyalar  devam ediyor mu? nedir fiyatı hafta sonu bende bakıcam..julyasia

biz 2 hafta önce aldık. 3000 tl den 1520 ye düştük dediler. fakat en son 8 taksit 1375 tl ye indirdiler.
fiyatı diğer kurutmalara göre tuzlu. ama hem enerjisinin düşük olması hemde marka olarak iyi olması sebebiyle tercih ettik.


mayaberry

teşekkürler asyasli bakıyım hafta sonu .Cevaplamak için Üye ol