Çamaşır kurutma makinası

ozguranne soruyor: 10

Merhaba,

Havalar soğudu, artık bir kurutma makinası almak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla geniş bir fiyat aralığı var. Sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler nelerdir? Bir de çocuk kıyafetlerini koymakta bir sakınca var mıdır? 

Bu soruyu cevapla


212 Cevap


zskk

evet ortam biraz ısınıyor doğru banyonun kapısını hep açık bırakıyorum kurutma çalıştığında zate kullanma kılavuzunda da açık kalmalı diyor.


GriGandalf

Benim banyom küçük olduğu için çamaşır makinem mutfakta :( kurutucum ise kapalı balkonda... Çalıştırdığımda performansı ile ilgili sıkıntı yaşanmaması için balkon camlarını açıyorum.


cymbelline

merhabalar, ben de Arçelik 2770 modeli var. çok doldurduğum da kurutuyor ama 5- 10 parça attığımda özellikle çorap, iç çamaşırı gibi çamaşırlar kurumuyor. Servisten gelen elemanlar içindeki nem sensörünün az çamaşırları algılamadığını söyledi. verim almak için tam doldurmak gerektiğini söyledi. sizlerde de aynı sorun var mı? sırf bu sorun için makineyi değiştirmeyi düşünüyorum. bosch ve ya siemens kullanan arkadaşlar siz de de aynı problemler var mı? teşekkürler.


happy_mom

ben siemens IQ 500 kullanıyorum çook memnunum henüz bebeğim yok ama programları çok kullanışlı mesela az çamaşırlar için 40 dk lık kısa programı var fakat eğer çamaşır az olursa veya daha çabuk kurursa süre otomatik olarak kısalıyor ayrıca kırışıklık önleme ve hassas seçenekleri de mevcut. Deiğim gibi bebek kıyafetleri için denemedim ama biz çok memnunuz. Benim banyomda çok büyük sayılmaz ama havalandırmayı açıyorum birde banyoya en yakın odanın camını açabilirsiniz. benim banyom y.odasında olduğu için oranın camını açıyorum ama sadece havalandırma boşluğu da yeterli oluyor. Özetle çok büyük rahatlık =))


ebruveduru

selamlar herkese,çok acil kurutma makinesi almazsam çıldırıcam gibi geliyor bana.konu tartışılalı cok uzun zaman olmuş.alma ya da al dediğiniz marka ve model bilgisi rica ediyorum.ve gerçekten kurutma makinesinden sonra ütü geremiyor mu?bunun için mskinenin belirli bir özelliği mi olmalı?şimdiden tşkler



nurefsan1

miele kurutma makinesinin methini duydum.bu markayı kullanan var mı acaba..


nurefsan1

bi de kurutma makinelerinde çiftyönlü kurutma sistemi olmazsa nevresim gibi büyük ebattakilerin içine küçük parçalar giriyor ve kurumuyormuş..
bu özellik miele ve elektrolux de var sanırım.
sıemens ve bosch da bu özellik yok .bu yüzden beni düşündürüyor.aslında çamaşır makinem sıemens olduğu için kurutmayı da aynı almak istiyorum ama....
miele çok pahalı ama değer diyorlar..


fiyonk

Siemens kullaniyorum, nevresim ve carsaflarin kurumadigi olmadi.. Cok memnunum. Miele muhakkak iyidir, ama siemens cam. makinesi varsa menuleri de enziyor zaten, rahat olur diye tahmin ediyorum...



gul_duru

bosch kurutma makinesi kullanıyorum ve yaşından buyuk kıyafetler almam gerekıyor. cunku kurutma makinesine attığım zaman çamaşırlar küçülüyor malesef.

 


saie

ben electrolux kullanıyorum yünlü için de programı var. basta ev kazaklarını attım nasıl cıkacak diye hic bir sey olmuyor. bebek kıyafetlerine yumussatıcı kullanmıyorum. yumus yumus cıkıyor. evdeki dağınıklıpım bitti. nevresimler fln gayet guzel kuruyor. her biri için ayrı program var. tek sıkıntım pamukluların 2.15 saat surmesi. ama memnunum



Cevaplamak için Üye ol