Çamaşır kurutma makinası

ozguranne soruyor: 10

Merhaba,

Havalar soğudu, artık bir kurutma makinası almak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla geniş bir fiyat aralığı var. Sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler nelerdir? Bir de çocuk kıyafetlerini koymakta bir sakınca var mıdır? 

Bu soruyu cevapla


212 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Öncelikle makinanı güle güle kullan.
Kaz tüyü dolgulu ürünler için de riskli olabilir diye düşünüyorum.


PinkPrincess

kurutma makinası kullananlar bende bekonunki var ve son zamanlarda kıyafetlerde lekeler olmaya başladı.sizde de böyle bir sorun oluyor mu?Sanki siyah birşey solmuş gibi..
Gitti bir sürü yeni giysi:(


nilaylilayla

çok enteresan ...öyle birşeyle karşılaşmadım..servise sordunuz mu?


Aysegul_

merhaba, sonunda kurutma makinesi almaya karar verdim. en çok bosch'un logixx ve avantixx modelleri ve siemens hoşuma gitse de hem fiyat açısından hem de kesinlikle beko marka çamaşır makinemin üstüne yerleştirmeyeceklerini söylemeleri ve benim de evimin küçük olması nedeniyle arçelik marka almaya karar verdim. başka yerlerde var mı bilmiyorum ama şu an benim yaşadığım ilde arçelik 2770 kt modeli indirimde 499 tl. basit bir model tabi yukarda yazdığım modellere göre özellikleri az ama umarım işimi görür ve pişman olmam. Bu arada bu modeli kullanıp da memnun olan olmayan var mı aramızda? veya ürün hakkında yorum yapabilecek olan ?
http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/7186070100.htm?&productCode=7186070100


Aysegul_

ya evet siemensler çok güzeldi bosch da, hepsini inceledim bayıldım. ya hakkaten ben burdaki yorumları okumadan önce kurutma makinesini çok gereksiz bir icat sanırdım :) şu an ise aldığım zaman hayatımdaki önemli bir stres kaynağının ortadan kalkacağını umuyorum. gerçekten bu çamaşır yıkama, serip kurutma, ütüleme bende inanılmaz stres sinir yapıyor artık, hele ki düzce gibi nem oranı çok çok yüksek bir şehirde. keşke evdeki banyolar kurutma makinesi de düşünülerek tasarlansa. belki daha güzel bir model almak lazımdı umarım pişman olmam bu modelden dolayı.yasemin_ekin

Biz de araştırırken bu modele bakmıştık. Kullanmadım ama mağazadaki görevli kullandığını, memnun olduğunu, elektirik faturasını da çok etkilemediğini söylemişti.

Özellikleri az demişisin ama genelde kullandığın 1-2 program oluyor zaten. Hatırladığım kadarı ile o makinede sure ayarlı kurutma vardı. O program da çok kullanışlı.

Kayınvalidem de eski model Arcelik var. O buruşturduğundan ve faturalardan şikayet eder. Ama onunki var mi 7-8 yıllık.


Aysegul_

hmm bu model c sınıfı. ama hesaplandığında diğerlerine göre faturada ayda 5 tl farkedeceğini (haftada 3 kullanımda) bunun da diğerlerinin yüksek fiyat farkını ancak 10 yılda yakalayacağını söylediler. umarım buruşturmaz, narin özelliği var ama ayrıca başka kırışık azaltma tuşu yok sanırım. gerçi özelliklerde var demiş ama ben incelerken panosunda görememiştim.


nilaylilayla

nevresim ve çarşafların kırışmaması için napıyorsunuz?önceden ütü yapmazken,şimdi kurutma makinasından çıkan çarşaf-nevresimleri ütülemem gerekiyor,çünkü çok kırışıyor...extra hassas ve kolay ütüleme tuşlarına basıp, dolap kuruluğunda kurutuyorum..Aysegul_Yagmur_Irmak

Bittikten sonra hemen almak gerekiyor, çok fazla çamaşır doldurmamak gerekiyor ve dediklerini yapmak gerekiyor. O zaman çok kırışmıyor.


nilaylilayla

hemen alıyorum hatta banyoda katlıyoruz,taşınırken soğuyup kırışmasın diye:(
ama nafile...bir de 3 nevresim koyuyorum...bu çok mu?Cevaplamak için Üye ol