Çamaşır kurutma makinası

ozguranne soruyor: 10

Merhaba,

Havalar soğudu, artık bir kurutma makinası almak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla geniş bir fiyat aralığı var. Sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler nelerdir? Bir de çocuk kıyafetlerini koymakta bir sakınca var mıdır? 

Bu soruyu cevapla


212 Cevap


Aysegul_

ben yeni aldım makineyi. çokfazla özelliği yok, ayrıca kırışık azaltma gibi bir tuşu yok. bir kere ütü kuruluğunda bir kere de dolap kuruluğunda kuruttum. birinde iki nevresim takımı koymuştum diğerinde sadece uyku setinin parçalarını yine de oldukça kırıştı. bir dahaki sefere narini deniycem. ben de dedim acaba az fonksiyonlu diye mi böyle oluyor. hiç kırışıksız çıkaran makineler var mı ?


nilaylilayla

hiç kırışıksız çıkaran güya var..benimki bosch en son modeliydi..kırışık açan modeli:)
ama kırışık birşeyi ,mesela sadece 5 gömleği koyup, o programı çalıştırıyormuşuz...bir makina dolusu çamaşırı koyup o özelliği kullanamıyoruz...ben başta alırken kırışık azaltma programı var diye aldım ama yanlış anlamışım o kısmını ...neyse..


Aysegul_Yagmur_Irmak

Arkadaşlar, ben bir makina dolusu çamaşırı atıyorum, içindeki gömleklerin hepsi ütülü çıkıyor. Sadece kollarında çizgi olmuyor heheh.

Çok sık nevresim yıkamadığım için (daha doğrusu gömleğe nazaran daha az nevresim yıkadığımdan) nevresimle ilgili kesin bir şey diyemeyeceğim ama ben kırışıklık konusunda kurutma makinamdan çok memnunum.

Henna, sendeki hangi model? Ben 2009 eylül ayında almıştım sanırım, en üst modelin bir alt tipiydi bizimki o zaman. Bir üst tipi A sınıfıydı, bizimki B sınıfı.


nilaylilayla

bizimki b sınıfı en son çıkan...1 y önce aldım ben:(... bosch 513tr aventixx...bende diğer kıyafetlerden memnunum...sadece nevresimde sıkıntı var...onuda ütülemek zor iş ...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bendeki de logixx denen tip işte neyse. Bir de devir, ısı falan ayarlanıyormuş ben geçen menu'sunu kurcalarken buldum, mesela 2 saat yazan kurutma 1 saat 20 dakikaya düşürdüm, ya da uzatabilirsin, ısıyı falan ayarlıyorsun. Belki bu şekilde de sorunu çözebilirsin.aytude

eşim nurturia'dan cok şikayetçi..birşey istiyorum, nurturia'da mı okudun diye çıkışmaya başladı artık..birazdan kendisine powerpointle sunum yapacağım kurutma makinesine ikna etmek için. Yazdıklarınızdan copy paste ile bir dosya hazırlıyorum..bana bol şans!


Aysegul_

hehhee süper yaa benimki de öyle valla. ben ikna ettim ama almaya aytude inşallah sen de edersin :))


Aysegul_Yagmur_Irmak

İkna olmazsa yeni gerekçeler sunabiliriz. :)) Ben de şimdi eşime okudum son 2 mesajı, "neymiş ki artısı" diyor gülerek, "sen as da onca çamaşırı, sonra görürsün artısını" dedim. :))) Gülüyor! "Mis gibi kokuyordu ev" diyor hahahah. "Yağmur da bir durdururdu ya onları askıda" dedim, "evet yaaa giydim bak falan derdi ıslak çamaşırları" dedi ve konu kapandı. :)))

Yok yok benim için 1 numara herkes gibi çamaşır makinası, sonra da bulaşık makinası ile kurutma makinası. Kesinlikle aslında herkeste olması gereken bir icat.Aysegul_Yagmur_Irmak

Akdiad, niye düzgün kurutmuyor acaba, yarısını çıkarıyorsun çamaşırların kurutmadan değil mi? Çünkü kurutmalı çamaşır makinalarında yıkadığı kadarı birebir kurutamıyor tabi bu dediğim makinayı tam doldurup yıkarsan geçerli.

Bendekinde logixx 8 sensitive yazıyor. Ben çok memnunum. Olmazsa satarsın, çamaşır ve kurutmayı yeni alırsın, hem ikisini birden alınca güzel kampanyalar oluyor. Ayrıca Samsung'un kurutma makinasının olmaması da çok ilginç.


hande

bizimkide bosh bacasız, onsuz ne ypardım bilmiyorum m.ö. ve m.s. gibi bişi bu:)Cevaplamak için Üye ol