Çamaşır kurutma makinası

ozguranne soruyor: 10

Merhaba,

Havalar soğudu, artık bir kurutma makinası almak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla geniş bir fiyat aralığı var. Sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler nelerdir? Bir de çocuk kıyafetlerini koymakta bir sakınca var mıdır? 

Bu soruyu cevapla


212 Cevap


erenim

yaa kocaya iki ay önce alalım dedim tamam dedi ama fiyatlara baktım 3-2.5 filandı bi türlü kıyamadım

yarın uğruycam bakalım kampanya  denk gelir inşallah yarın alırım

marka bosch olucak ama model hak getire hicbi fikrim yok

en büyük bosch mağazası sizce hangi avm'de?


Aysegul_Yagmur_Irmak

erenim, ben aldığımda çamaşır mak. alana kurutma %50 indirimliydi, ama mağazadan mağazaya değişiyor fiyat, mutlaka birkaç mağazaya fiyat sor. Hemen alma. Bana en son 1400 demişlerdi o zaman, ben 1000 liraya aldım.


erenim

ayşegül dün cepaya gittik,boşuna beklemişim 2 ay:(

zira çamaşır makinası alana %50 kampanyasını kendilerince birleştiriyorlarmış zaten
bana yarı fiyatlarından söyledi

(şöyle ki sadece çamasır makinesi alan birine benim kurutma makinasını da satmış gibi gösteriyorlarmış=)

sonuç itibariyle adam bana bir model önerdi:
http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/kurutma-makineleri/solo/yo%C4%9Funla%C5%9Ft%C4%B1rmal%C4%B1-%28bacas%C4%B1z%29-kurutma-makineleri/WTS86513TR.html?source=browse


b sınıfı,yünlüler için özel sepet (çocuk giysilerini burada kurutursunuz dedi?) vs..
logixx8'in yeni versiyonuymuş artık o üretilmeyecekmiş,yani sadece isim değiştiriyo anladığım kadarıyla özellikleri ayni

fiyata da 1200 nakit dedi,

ne dersiniz? iyi bir model mi? eşim bu hafta içinde bir iki mağazaya daha soracak ,daha doğrusu sadece ankamall geliyor aklıma büyük bosch mağazası nereye bakmalı kızlar?


Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet işte bize de böyle sattılar zaten. Bendeki model o, yani bir daha çıkmayacakmış dediğin. Ben çok memnunum. Sadece büyük düşünme, hiç beklemediğin bir mağazadan daha düşük bir fiyat alabilirsiniz belki.


nilaylilayla

erenim benimkide avantixx 8 ...ben memnunum...zaten bosch hepsi aynı sayılır...bu son modelinde extradan kuru temizleme ve kırışık açma diye 2 program eklemişler...ben sadece nevresim ve çarşafların çok kırışmasından memnun değilim...bosh kullananlar buna nasıl bir çözüm buldular bilmiyorum...ama tek nevresim attım dün çok az kırışık çıktı..çözüm bumu olmalı bilmiyorum..EmineKartal

erenim, WTS 86513 TR kodlu üründen bahsediyorsunuz. zaten bu ürünün satış fiyatı şu an peşin fiyatına 4 taksitle 1.187 TL. yani bayinin size uyguladığı herhangi bir indirim yok, bu konuda sizi uyarmak istedim. Bayinin size yaptığı tek iyilik, çamaşır makinesi almasanız da sizi %50 indirim kampanyasından faydalandırması.
Ürüne gelirsek, bu ürünün bazı dezavantajları ve dezavantajları var.
eğer evde kuru temizleme yapmaya çok ihtiyaç duyuyorsanız bu ürün sizin için çok avantajlı olur.
Ancak enerji sınıfı açısından dezavantajı var bu ürünün.
mesela her hafta 2 defa 122 dakikalık programda çalıştırsanız ayda 13 TL yansır elektrik faturanıza
(elektriğin kwh'ı 22 kuruştan hesaplanmıştır) (122 dakika 2 saat yapar, haftada 4 saatten, ayda 16 saat * 3,74 kwh (22 kuruştan)= 13 TL. yıllık tüketimde ise 156 TL'ye denk gelir.
ama mesela WTW 86561 TR kodlu EcoLogixx 7 S'de, aynı koşullarda aylık elektrik tüketimi 5 TL olur. yıllık tüketimde ise 60 TL'ye denk gelir. Tabii bu üründe kuru temizleme fonksiyonu yok, ayrıca 8 kilo yerine 7 kilo; bunlar da bu ürünün dezavantajları!
Ama yıllık tüketime baktığımızda, bir yılda elektrik faturasında fazladan 100 TL zarar demek oluyor B sınıfı makine. İki makine arasında alırken 300 TL fark vermek veya birkaç sene içinde aynı fiyatı elektrik faturasına vermek var. Seçim sizin.
umarım çok karışık anlatmamışımdır:)
bu aralar ben de almayı düşünüyorum, benim de kafam karışık!


asna

Emine, sen ögretmen olaymisin ya :) kocum be, anlatisa bak :)


EmineKartal

Asna 2 yil Bilgi Üniversitesi'nde Tükçe okutmanlığı yapmıştım:)
şu ara da en büyük hayalim bir üniversitede hocalık yapabilmek ama Türkiye'de bu işler zor:(
ayrıca öperim seni:perenim

gerçekten wow:)

sağolun açıklamalar için bugün bi de ankamalle bakacağım

yanlız kampanyasız fiyatı 2.375 dediler bu avantixx için,o yüzden kampanyayı kaçırmak istemiyorum elimi çabuk tutmalıyım

emine notunu direk kocama okutucam ne de olsa alacak olan o  :)


EmineKartal

erenim bu kampanya çook uzun zamandır devam ediyor, eylülden beri %50 indirimli kurutma makineleri; daha önce de %35, %25 falan indirimliydi. yani acele etmene gerek yok; en azından ocak ayında da %50 indirim devam ediyor; şu an önümde ocak ayı fiyat listeleri:)Cevaplamak için Üye ol