Çamaşır kurutma makinası

ozguranne soruyor: 10

Merhaba,

Havalar soğudu, artık bir kurutma makinası almak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla geniş bir fiyat aralığı var. Sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler nelerdir? Bir de çocuk kıyafetlerini koymakta bir sakınca var mıdır? 

Bu soruyu cevapla


212 Cevap


erenim

:) ben sanki aralık sonuna kadar hatırlıyorum,

benim acele etmemin asıl sebebi çamaşır asmaktan bıkmamdır

yani haftanın 5 günü kesin çamaşır oluyor bunları kurutmaktan iflahım kesildi:)


henna genel olarak memnun musun ya da nevresim olayı dışında şikayet ettiğin bişey var mı?


bi de emine sen ne almayı düşünüyorsun?


EmineKartal

Ben de WTS 86513 TR Avantixx 8, WTW 86561 TR EcoLogixx 7 S ve WTE 86302 TR Avantixx 8 (kuru temizleme fonksiyonu olmadığı için 914 TL) arasında kararsız kaldım.
sizin çamaşır programı çok yoğunmuş buna can dayanmaz, bir an önce alın hakikaten. ancak böyle olunca sizin elektrik faturası da epey kabaracak gibi duruyor. iyi hesap yapmak lazım.


firavun

bosch eco logixx 7S kullanıyorum,hassas ve kolay ütüleme(2 kademe) düğmeleri ile kırışık problemi olmuyor..memnunum,tavsiye ederim 


erenim

emine bu A sınıfı olanda (sanırım 561 kodlu) yünlüler için özel sepet var mı? satıcı bebek giysilerini bunda kurutabileceğimi böylece tüylenme olmayacağını söyledi (513te yani)

sizce aslı astarı var mı bu bilginin ?


nilaylilayla

erenim nevresim olayı dışında memnunum ..ama şu an alacak olsam ya b sınıfının en ucuzunu alırdım yada a sınıfını..(561 kodlu olanı)
çünkü bu modelin kırışık azaltma ve kuru temizleme özellğini kullanmıyorum hiç...çok gerekli gelmedi bana...a sınıfını alırdım dedim çünkü ben hemen hemen hergün kullanıyorum ve elektrik faturasında 25 tl oynama oldu:(
yünlüler için özel sepette bebek çamaşırlarını kurutmak olmaz...çünkü burada tek kazak yada tek pantolon şeklkinde kurutma yapılıyor diye biliyorum...tek tek kurutacaksan olur tabi..erenim

hmm desene bulaşık makinasındaki gibi..5 programı var ama ben hep aynısını kullanıyorum


Aysegul_Yagmur_Irmak

Tek uyarım şu olacak, örgü yelekleri falan sepete atın, ya da kurutma makinasının üstüne koyun, orada da kurur. Çünkü bebeklerin birkaç yeleği ve battaniyesi zar gibi oldu, tüyünün yarısını filtreye atmış makina. Benim hatam.


EmineKartal

erenim WTW 86561 TR EcoLogixx 7 S kodlu makinede yünlüler için özel sepet yok; ama bu bahsi geçen sepet o kadar da büyük değil, Ayşegül'ün dediği gibi ancak bir kazak bir pantalon falan sığar; onun için birkaç bebek eşyasındna fazlasını almaz. bana çok da gerekli gelmiyor o aksesuar.
Ayrıca bu makine yani WTW 86561 TR EcoLogixx 7 S, A enerji sınıfı değil, ondan da iyi A enerji sınıfından %50 daha tasarruflu yıkıyor. yani evde çok fazla çamaşır yıkanıp kurutulacaksa çok mantıklı aslında bunu almak.
hele ki firavun da kullanıyorum, kırışık problemi olmuyor dedikten sonra:)firavun

doğru yünlüler için özel sepeti yok..zaten ben ağırlıkta nevresim takımları,bornozlar,battaniyeler,havlular gibi kışın zor kuruyan ve fazla yer işgal eden parçaları kurutuyorum..kırışmasın diye bittikten sonra (eğer boşaltılmazsa) kısa aralıklarla dönüyor..oğlumun çamaşırlarını henüz hiç at(a)madım cesaret edip..zaten çok hızlı büyüyorlar her şey küçülüyor diye riske girmek istemedim:)


sevfurkereym

şimdi sözün özüne gelirsek:bu kurutma makinası giysileri kuruturken sıcaklıktan dolayı küçültüyormu???giysileri,çarşafları v.b şeylerimizi yıpratıyormu???elektrik faturasına amanınnnnnn diecek kadar fark yaratıyormu????alsakmı daha hayırlı almasakmı???almayı düşünüyordum bende kafam çok karıştı şimdi ne yapmak lazım:)?????Cevaplamak için Üye ol