1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesi

Aysegulokan soruyor: 3

1 ayda 10 kilo vermek istiyorum malum hepimiz evdeyiz uzun süredir. Bu yüzden de iyice kilo aldık. Biraz fazlam var da 1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesi var mı acaba? Tabi spor filan yapmak önemli ama sadece sporla hem zor oluyor hem o kadar fazla vermek zor. Bir işim var ciddi programa girip kısa sürede istediğim formu yakalamam lazım.

Varsa önerileriniz denenmiş yöntemleriniz dinlemek isterim. Yani bi günde haftada ayda hemen olacak şey değil ama işte..  Tabi kimsyasal ilaçlar, ameliyatlarla değil bilmiyorum belki ultra hızlı bir diyet listesi vardır diye soruyorum. :) 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


gamze

1 ayda 10 kg verirseniz ölürsünüz. Öyle bir diyet yok. Mümkün değil. Zamana yayın. Sağlıklı beslenin. Dışarı çıkmıyorsanız online destek alın. 


yuksel_

1 ayda 10 kg veremezsiniz maalesef, öyle bir şey mümkün değil. Ama yine de hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız ketojenik diyet ve IF (intermittant fasting / aralıklı oruç) araştırmanızı tavsiye ederim. İnternette pek çok kaynak var. Dr. Can Çiftçi'nin instagram sayfasına ve web sitesine bakabilirsiniz. Ya da Youtube'da Ketokafası var, oradaki videolara bakabilirsiniz.igunduz

"diyet" denilen olaya başlamış birisi olarak biraz bilgi vermek isterim. 1 ay önce eşim ile birlikte diyetisyen arkadaşımız ile çalışmaya başladık. Eşim 73 ben 107 kg. idim, 1 ay sonunda eşim 4 ben 7 kg verdim. Toplamda bel bölgemde 10 cm incelme yaşadım.
Öncelikle olaya diyet denilmesine karşıyım, sağlıklı beslenme demeliyiz, çünkü kafamıza diyet diye oturtursak bunu, ilerlemek zor olabilir çünkü bu süreç bir çok alışkanlığımızdan vazgeçmek durumunda kaldığımız bir yol :) ikinci olarak ileri obezite yok ise ayda 10 kg verilen bir dünya yok :) sağlıklı yaşam ve sağlıklı kiloya ulaşmak için işin %70'i sağlıklı ve dengeli beslenmeden geçiyor. %30'u ise spor ve egzersiz diyebilirim. Ulaşmak istediğiniz kilo için de iyi bir disiplin gerekiyor. Ama maalesef bunu tek başınıza ve etrafınızdan bulduğunuz beslenme listeleri ile başaramazsınız. Zira her bünyenin dinamikler farklı oluyor ve buna uygun bir liste oluşturmak elzem. Biz beslenme programına başlamadan önce diyetisyen arkadaşım bizden bazı tahliller istedi, istediği bazı tahlilleri devlet karşılamadığı için ekstra para vererek yaptırdık. Sonucunda sıkıntılı olduğumuz yerler tespit edilip  ona uygun bir program yapıldı ve çok güzel sonuçlar aldık. Bu 1 ayda hiiiçççç aç kalmadık, çünkü öyle bir program oluyor ki sürekli yiyorsunuz. " Yiyerek zayıflama" kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi :) hah işte şu an eşim ve benim yaptığımız tamda bu. hatta bazı zamanlar oldu ki akşam yemeğine tam aç şekilde oturmadık ve tabağı çok zor bitirdik. Hatta gece öğünü denen bir şey var, akşam saat 21-22 arası yapılıyor. tabi buradaki ince ayrıntı ne kadar tok hissediyor olsan da listedeki her şeyi belirtilen miktarında yemek zorundasın.  çünkü vücuduna hesaplanan kadar miktarda günlük kaloriyi sokmak durumundasın, böyle olunca vücut bir sisteme alışıyor ve hızlı şekilde kendine çeki düzen veriyor. Aslında işin özü vücut metabolizmasını sürekli aktif tutup enerji yakımını sağlamak.  tabi egzersiz ve sporu da ihmal etmemek gerekiyor. her gün en az 30 dk yürüyüş yapıyoruz ve bu yetiyor.

Sonuç olarak, bu sürece girmek istiyorsan mutlaka bir diyetisyen ile çalışmak durumundasın. Seni sürekli denetleyen birisi olacak ki sende disiplin altına gireceksin. Sağolsun arkadaşım sürekli bizi taciz ediyor, spor yapamadığımız günler trip bile atıyor :)) Cevaplamak için Üye ol