tıkandık!

nilayislamoglu soruyor: 9

burnu boğazı tüm solunum yolları tıkandı! tam diş döneminde bi yakalandı hastalığa geçmek bilmedi. 


hysan baby burun damlası, peditus ve perebron. başka önerisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


p_nar

anne olunca anladım sitesinde dr. kadir tuğcunun forumunda benzer konular var, tavsiye ederim. genelde yazdığı bol bol serum fizyolojik, ve geceleri de yastığına 2 damla coldmix damlatılması. ama siz bi okuyup benzer sorulara bakın istersiniz. hatta soru da sorun.  geçmiş olsun.


barbunya

benzer bir durumu geçen haftalarda bizde yaşadık,hem dişin sıkıntısı,hemde burun tıkanıklığı epey zorladı bizi,oğlum kilo verdi resmen ..tek yaptığım serum fizyolojik damlatmak ve gece ve gündüzuykuları esnasında buhar makinası çalıştırmak oldu,,işe yaradı bunlar,kızınızn burun tıkanıklığına eşlik eden öksürme yüksek ateş vb g,ibi durumları yoksa endişenlmeyin bence ,,odayı yeteri kadar nemlendirmek çok işe yarıcaktır.geçmiş olsun..


gul_duru

soğuk buhar makinesi edinin şayet yoksa.önünde 10 dk oturtmak oldukça ıyı gelıyor ben gecen kışı bu şekilde attlattım ki asla burnunu cekmeme ızın vermezdı boyle yapınca burnu kendılıgınden acılıp akıyordu.yıne kış geldı ve ben hasta olmasından cok korkuyorum :((( sıze de gecmıs olsun.

 


sedademirez

aynı sorun bizde de mevcut.arkadaşların önerilerine ek olarak gece yastığını yükseltiyorum yani yaklaşık 45 derecelik bir açıyla daha rahat uyuyor nefes alımı kolaylaşıyor sanırım.geçmiş olsun hepimize..nilayislamoglu

ayakları ılık suya sokmak daha önce hiç duymadığım bir şeydi... beren şuan uyuyor. coldmix damlatılmış yatağında soğuk buhar makinesi çalışırken :) yarın da ılık suyu deneyeceğim...


hepinize çok teşekkür ederim...


pinarelif

selam, kızım 6 aylık. bizde öksürük ve burun akıntısıyla geçirdik bu haftayı. salgın var ve korunmak imkansız gibi. bence de çok takmamalı. doktora gittik, prospan diye şurup niteliğinde bitkisel bir ilaç verdi, o iyi geldi. bir de serum fizyolojik damlatıp, otri bebe burun aspiratörüyle çekiyordum akıntıyı.


CokBilmis

Yatağın başını da mutlaka yükseltin. Yedek çarşafları filan koyun şiletinin altına, baş tarafına. Geri akıntıyı keser.


ayberke

Bende yuksek yastik serum fizyolojik ates varsa ates dusurucu birde ana kucaginda uyuturduk dik pozisyn oldugu icin bunun yanibda birde soguk buhar makinasi


CokBilmis

Benim tavsiyem: Ateş düşürücü kullanmayın. Ateşi düşürmeye çalışmayın. Ateş iyidir, zarrı yoktur, bilakis yararı vardır. Ateşi çıkan çocuk çabuk iyileşir.


Cevaplamak için Üye ol