Bitkisel saç boyası

ponyy soruyor: 9

 9 haftalık hamileyim.   12. haftada saçımı boyatacağım.

 

bitkisel ya da doğal hangi markalar var acaba?  teşekkürler

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ketrin

tints of nature var bir doktoruna sor istersen alıp...


aakin

benim doktorum izin vermemişti. oje bile kullanmama izin vermiyor hatta :) kendi doktorunuza danışın bakalım ne diyecek.


ponyy

 

  boyatabilirsin 3.aydan sonra bitkisel boya ile dedi.

 

  çok arkadaşım da boyattı.  ben bir zararı olacağını düşünmüyorum.


teddy

ben pahalı fransız bir bitkisel boya almıştım 3.aydan sonra. şimdiki aklım olsa saç rimelleriyle idare etmeye çalışırdım. saçların ne durumda bilmiyorum ama diplerine değdirmeden belki de bu şekilde biraz idare edersin. sonra doktorunun tavsiyesine göre hareket edersin.kle

Hamile iken boyatmadım.Bebeğim 16 aylıkken boyattım o zamana kadar beyaz saçlarımla moralim bozuk dolaştım.Sağa sola sordum netten araştırdım sonunda logana adında organik boyaya karar kıldım.Boyayı satan yerde saçımı da boyadılar.Benim istediğim renkler yoktu ama beyazlarımdan kurtulmak beni rahatlattı.Mutlaka boyatacaksan Logana markayı araştır derim.Hamilelerinde saçını bu boyayla çok boyadıklarını söylüyorlar.


momi

Güvendiğim kuaförümde organics diye bir  markadan saçımı boyattım bir sorunda yaşamadım her bitkisel boyaya güvenmeyin dr umda izin vermişti zaten  doğum öncesi ve sonrası için moral açısından bence her kadın yaptırabilir..


arsli

Zararları konusunda herhangi bir bulgu olmasa da kimyasal içeriği fazla olduğundan (doğal ve bitkisel saç boyası olamayacağını da düşündüğümden)  cesaret edemedim ve hamilelik süresince ve sonrasında 9 ay boyunca saçımı boyatmadım. Ama doktorum markası "organic" olan bir boya ile boyatabileceğimi söylemişti. Aklınızda bulunsun


sunkey

ben 3. aydan sonra organik boya ile boyattim.markasini bilmiyorum ama kuaforum hazitlamisti.sacima iyi gelmedi, rengini tutturamadi,eziyetliydi.zaten boyama araliklarini mumkun oldugunca uzattim.ama boyamasaydim mutsuz olurdum herhalde. sacimda beyazlar ve birkac farkli ton renkle.


aysenbozalan

çok mecbur değilsen boyatma derim ama illaki boyatacaksanda güvendiğin kuaföre diplerine değdirmeden yıkama setinde sanki röfle yaptırır gibi (röflede boya diplere sürülmez) boyatabilirsin.. ama bence boyatma hamilelikte her türlü güzel oluyo insan :))


Cevaplamak için Üye ol