kanguru kullanımı...

zerrin soruyor: 10

Kanguru kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? önerdiğiniz bir marka var mı? Ömür gazlı bir bebek, genel olarak gazlı bebeklere öneriliyor ama hangi marka daha uygun; sanki bebeğin anatomisine uygun olanını bulmak zor olan... yardımcı olursanız sevinirim :)

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


alkan

biz işe yaramayan birkaç denemeden sonra şunu kullandık:cok memnun kaldık. içine sığmayana kadar her yere bununla taşıdım ben. tavsiye ederim.


bife1306

Biz 4,5 aydan itibaren Ergo kullandik ve cok memnunduk. Ergo'nun yenidogan parcasi da var ama ben kullanmadigimdan yorum yapamayacagim. Almanya'da baby björn anatomik acidan pek önerilmiyor. Bebegin oturdugu kismin mümkün oldugunca genis olmasi gerekiyormus. Ama Türkiye'de kullanan ve memnun olanlar oldugunu  da okuyorum.  Bu arada yenidoganlar icin en uygunu aslinda bir bez parcasi ile baglamak yani sling. Sling kullanmayi düsünür müsünüz? Ben o zamanlar bulamamistim ama gayet pratik olanlari var. Sling üzerine bir yazi yazmistim:

http://basitbiryasam.blogspot.com/2007/10/uzun-bir-bez-hikayesi.html


okanumut

Chicco'nunkini aldık, ben kullanamadım, eşim kullanıyor.. Ama o da artık çabuk yoruluyor.. Tavsiyem slingler..daha kullanışlı görünüyorlar..


ozguranne

Biz chicco'nun you and me kullandık. İlk aydan itibaren demesine rağmen doktor kafayı dik tutana kadar uygun görmedi. Yanlış anımsamıyorsam 3. ay civarı kullanmaya başladık. Ancak ben o civarda bir sling edindim ve kangurudan daha rahat ettim. Babası slingi feminen buldu, o nedenle kanguruda taşıdı.  Baba kız iyi gezdi onlar öyle. Bakkala, çakkala, pazara gittik baba kangurusunda. 


Tekrar alır mıydım bilmiyorum. Slingi tercih ederim ama babası katiyen sling takmazdı. 


sekoya

biz de alkanın önerdiği markayı 1 aylıktan beri kullanıyoruz, çok memnunuz.. içine sığamayana kadar kullanırız muhtemelen.. 3 aya kadar günlük güneşlenme yürüyüşlerine hep ben taşımıştım ama sonra babamızın vazgeçilmezi oldu hala da öyle.. ama ben de bir sling edineceğim.handey

slingler kaç aylar arası kullanılıyor arkadaşalr????


nesejoy

biz chicco aldik ama ece baslarda etrafi goremedigi istmedi sonradan da benim belimi agrittigi icin kullanamadik. hangisi olursa olsun mutlaka sirt destekli alin derim ben..


zerrin

önerilerinize teşekkürler, sling almayı planlıyordum zaten ama sırt ve baş desteği çok kafamı karıştırmıştı, tecrübeleriniz çok daha değerli bu açıdan...kurallarıyla hayatımıza katılan bu küçük insancıkların neleri kabul edip neleri etmeyeceği o kadar enteresan ki böyle bir platformda çeşitliliğe hakim olmak çok güzel:)semavedoruk

ben de sling almayı düşünüyorum ama onların da o kadar çok çeşidi var ki siz nerden ve hangisini almayı düşünüyorsunuz bu arada kullananlar memnun mu biraz bilgi verirlerse sevinirim


pratikanne

Ben 3 tip tasiyici da kullandim. Bana en rahati su asagidaki geldi. Ufak bebekleri yatar pozisyonda dahi tasiyabiliyorsunuz. Bunda yeni dogan bile tasinabiliyor. Ben kizimi bunda cok uyuttum evde. Takmasi cikarmasi cok basit. Ayrica oturarak tasirken bebek/cocuk kalcaya oturdugu icin agirlik sirta  binmiyor ve ben kizimi cok uzun sure kalcamda tasiyabilmistim.

http://www.pratikanne.com/2008/11/en-basit-ve-kullanl-kanguru-tayc.html

Kullandigim diger tasiyicilar Baby Bjorn tarzi kalipli olan ve bebegin oturarak tasindigi kangurular, bir de wrap denilen cesit olan ve uzun esnek kumasi sarindiginiz tasiyicilar. Wrap de bebek yeni dogdugu andan itibaren kullanilabiliyor ve bebek icinde yatip uyuyabiliyor ama bana takmasi cikarmasi acayip zahmetli gelmisti.Cevaplamak için Üye ol