reflü, 1 yaş gece beslenmesi

minigim_sare soruyor: 3

arkadaşlar, kızım biraz rahatsızlandı, yatırdığım andan itibaren sürekli öksürüyor ve öksürürken de kusuyordu. birkaçgün ne o uyuyabildi ne ben. ama uyanıkken öksürüğü yok denecek kadar azdı. ben balgam atamıyo, geniz akıntısı var diye götürdüm doktora. doktor reflü dedi, inanamadım. bi de kbb ye gösterdim. akıntısı var ama çocuk dr daha iyi bilir dedi. sanki reflü değil, ben pek benzetemedim. tek ortak nokta yatınca öksürmesi.ilaçlarını kullanıyoruz bakalım ne olacak.bir de balgam sökücü verdi kbb dr u. umarım faydası olur.

bir de çocuk dru artık 1 yaşına girdiğini, gece mama vermemem gerktiğini söyledi.ben saat 23 de ve sabah 6 da 2 öğün devam sütü veriyordum. en son öğünü saat 9 da olmalıymış. aynı bizim gibi beslenme düzenine geçmeli sadece yemek yemeliymiş.arada devam sütü verebilirsin dedi.zaten anne sütü almıyor. kaşık maması veriyordum kahvaltıda ve günde 1 kez. onları kesinlikle kullanmamalıymışım.2 gündür uygulamaya çalışıyoruz. bütün gece ağlıyor, dalgın uyuyamıyor. dayanamadım sabah 6 da verdim çocuk rahatladı. acaba bir süre daha devam etsem mi böyle diyorum. akşam yatarken vermesem, sahaha karşı versem. çocukları 1 yaşında olan mama ile besleyen anneler, siz nasıl besliyorsunuz meleklerinizi? yardmlarınızı bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


minigim_sare

ohh. içim çok rahatladı. önceleri kimse bu konuda yorum yapmayınca çok üzülmüştüm gece mama vererek yanlış yapıyorum diye. kesmeyi bende istiyorum ama ağlayarak uyanıyo ve yarım biberon su içiyo kalkınca. ben de  çok ağlarsa kalkıp yapıyorum mamasını ve yedikten sonra o kadar rahat uyuyor ki. o yüzden çok üzmek istemiyorum. tam da bütün düzeni değişirken, bir de hastayken. biraz kendini toplasın o zaman diyorum
size çoookk teşekkür ederim arkadaşlar. dr o kadar net konuşup ben mama vermeye devam ettiğim için vicdan azabı duymaktan kurtardınız beni :) belki de ilk çocuğum olduğundan ve hiç küçük çocukla haşır neşir olmadığımdan kaynaklanıyor endişelerim. beni anladığınız için tekrar teşekkür ederim.
meleklerinize ve size sağlıklı günler dilerim...


ipekkusgoz

Sinir olduğun annelerden biri de benim galiba nilan. Bunu anladım da, sormadığı neye cevap vermişim onu anlamadım.

Aslında hata ben de olmuş.Arkadaş sorusunun sonunda çocukları 1 yaşında olan ve mama ile besleyen annler diye çağrı yapmış ,ben atlamışım onu.Davetsiz misafir olmuşum konuya. Kusura bakma arkadaşım.


astarte

biraz geç yazıyorum soruna belki çoktan bıraktın mamayı ama 2 hafta öncesine kadar sabahları bizim gibi kahvaltı eden oğlum şimdi etmiyor doktorum dişleri yüzünden dedi ve bana o verilmez denilen mamaları vermemi söyledi.

ve geceleri de 2 defa bazen de 3 defa besliyorum devam sütüyle çünkü 5,5 aylıkken emmeyi bıraktı. hiç bi problemi yok reflü falanda 
olmaz demeyin bal gibide oluyor
Cevaplamak için Üye ol