Zaten az olan süt hepten gider mi ?

Zeynep12 soruyor: 5

Merhabalar. 6 aylık bebeğim var. İşe başlamam gerekiyor :( Bebeğim çok aktif emmiyor 2 saatte bir emziriyorum ama bir iki çekiyo bitiyo atıyo ağzından. Şimdi işe başlarsam temmuza kadar 3 bucuk saat iznim var öğlenden sonra gelebilirim. Temmuzdan sonra da 1 bucuk saate düşüyor bu zamanda sağamazsam sabah aksam emzirsem zaten az olan sütüm kesilir mi ?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


CiciAnne

Stres yaparsanız kesilir.

 

Bebek emmek ve anne emzirmek istediği sürece kesileceğini zannetmiyorum.


fistikcik

Stres yapmamanız gerektiği doğru...
Sabah-akşam emzirenler elbette var ve süt vermeye devam ediyorlar.  Ama sütün miktarı da ona göre ayarlanıyor, yani toplamda üretilen süt miktarı azalıyor. Eğer bu açıdan bir kaygınız varsa bir elektrikli sağma makinesi edinin, işyerinde de en az 1 defa sağın. Çünkü sabahtan akşama kadar geçen süre epey uzun ve ilk zamanlar siz de bu kadar uzun süreler emzirmediğiniz için rahatsız olabilirsiniz (göğüsleriniz şişer, kanal tıkanıklığı riski oluşur).
Kızım 11 aylık olacak bir kaç gün sonra, halen eğer 4 saatten uzun süre emzirmez isem gögüslerim beni çok rahatsız ediyor. Bu yüzden dışarda işim olduğu zaman mutlaka yanıma sağma makinasını alıyorum.


Zeynep12

Umarım öyle olur teşekkürler.


fistikcik

@_gulbiberon_ , merakımı affedin, bebeğinizin emmesini çok istiyorsanız emzirmeyi neden bıraktınız?


gokalpileseyrialem

stresten uzak kalma,dinlenebilme,uyuma,huzur sütün devamlılığını sağlayan psikolojik etkenlerdir ama yedikleriniz ve içtiklerinizde bu artşa etki eder. Makina ile sağmak emzirmek kadar faydalı olmasada şartlarınız gereği kullanabileceğiniz bir yöntem tabi. Memeyi uyuyaran emiş kuvveti ile bebek birçok kanaldan sütün gelmesini sağlıyor çok delikli süzgeç gibi düşlünün. Ve dil dudak ve emiş hareketleriyle beyine süt salgıla mesajı veriyor. Fırsat buldukça emzirmeye gayret edin. Ayrıca bilindik yiyecek ve içeceklerden başka mayalı malt içecekleri ile de sütünüzü arttırabilirsiniz. Malt içeceklerinin sıcak tüketilen kahve tarzları da üretilmiş.
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili tecrübelerimi paylaştığım bir blogum var. İşte anne sütünü arttıran yiyecek ve içecekler.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/12/anne-sutunu-arttran-yiyecek-ve.htmlCevaplamak için Üye ol