Bebeğim hiperaktif mi?

emineaslihan soruyor: 4

Merhaba sevgili anneler.  3, 5 aylık kızım var (erken doğum yaptım düzeltilmiş iki buçuk)  ve uykuya dalamıyor. Sürekli eli kolu bacağı sanki koşuyor gibi hareketli ve birinin onunla ilgilenmesini konuşmasını istiyor yoksa ağlıyor. Veya dikkatini çekecek bir şeyler görmek istiyor.  Yüzü koyun yatırıyorum kollarından bir güç alabilse emekleyecek. Karnımsayken de doktorumuz diğer bebeklere nazaran hareketli olduğunu söylemişti. Acaba benim kızım hiperaktif bir çocuk mu olacak. 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


bebisimmm

masallah kuzucuga bhic arastirmadim bu aylarda hiperaktivide belli olur mu diye ama bunu dusunmek icin biraz erken gibi geldi bana kimi bebek biraz daha hareketli olabiliyor...tadini cikarin yavrunuzun bol bol eglenin... sevgiler.


yesil_erik

Benim kızım da anne karnındayken bebekken çok hareketliydi eli kolu bacağı hiç durmazdı hala hareketli ama hiperaktif değil zaten o tanıda kolay konmuyor diye biliyorum 


ayazlali

Benim ikinci oğlum da karnımda hiç durmuyordu, doğduğundan beri de ne o ne de ben duruyoruz 😂😂😂 Ama hiperaktif değil. Normal, hareketli bir çocuk. Hareketli şeylere meraklı. Bir hareketi öğrenene kadar onlarca defa pratik eder, bu baya iyi bir odaklanma örneği bence, hiperaktivite birşeye odaklanmada zorluk çekmektir. Üç aylık ya da 3 yaş hiperaktivite tanısı için çok erken. İyi uymuyorsa uyku rutinleri ve uyku eğitimini araştırabilirsiniz, ama hiperaktivite için kafa yormaya şimdilik gerek yok.


hande

6 yas tan once bu tani konamiyor o yuzden hic dert etmeyin simdiden...Cevaplamak için Üye ol