10 aylık bebeğimi nasıl uyutucam ?? -Tracy 'de fayda etmiyor :((

Snm soruyor: 4

Merhabalar,

Uykuyla ilgili sorunumuz var. Gece uykularımız cok duzenli masallah 9da yatarız eger bir sıkıntısı yoksa abah7de kalkarız arada acıkır mama yer yataıp uyur tekrar.

Ama gunduz uykularına yatırmak problem. Ayaklanana kadar Tracy teyzenin yonetmiyle cok guzek kendi kendine uyuyordu kuzucuk taaki yatagında kalkmaya baslayana kadar. Hersey ozamana kadar superdi simdi surekli tırmanma halinde napıcagımı sasırıyorum.calısıyorum bakıcısıda zor uyutuyorum dedi. hftsonu direndim yatır-kaldırı uyguladım sadece yatır kısmını atbii tm 1 saat surdu ve uyumadı. sarhos gibi gozleri kapanıyor ama halaaa tırmanıyor.
Emzik almıyoruz buarada.
Gece biberondan mamasını icip saga sola donerek mayısarak uyuyor ama gel gor gunduzleri tam bir kabus.
Aslında Tracy'ye gore melek-kitap bebek ama uykularda tam bir tırmanma canavarı.

Bu konuyu sizler nasıl cozdunuz ne yapabilirim ? Yuremeye baslayınca bu tırmanma icgudusu gider mi ??

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


canand

Rica ederim. Dilerim en kısa zamanda alışırsınız keza çok büyük kolaylık oluyor.


Sevim_Eymen

canand çok teşekkür ederim. deneyeceğim. bende çok istiyorum kendi başına uyusun ama şimdi emiyor emerkende sızıyor :) ama yavaş yavaş alıştıracağım.. çok teşekkür ederim değerli deneyimlerin için..


Snm

gündüz uykularımız hala problemli emzik almıypruz ya bu sefer de biberonla uyumak istiyor su iciyor. Uykuya gecene kadar agzında kalıcak sonra kendisi atıp uyuyor. Her ay farklı bir aşama . Çocuk büyütmek böyle bir şey her an değişiklikler karşı karşıya olmak :)


Hndn

Benimki de tırmanmaya başladığından beri uykular problem , bazen gece yatmak bilmiyor , bazen yatıyor gece 4 te kalkıyor oyun istiyor. Tam bir şebek oldu ! Ama tabi bunları şuanda gülerek yazabiliyorum , çalışan bir anne olarak gece 4 te aynı gülümsemeyle davranamıyorum malesef :) Geceleri 09:30 gibi biberon mamasıyla uyuyor , artık gece beslemiyorum , şimdi huy edindi 03:30-04:00 gibi uyanıyor sonra 1 saat içerisinde zar zor uyuyakalıyor . Yatakta avaz avaz ağlarken bırakmaya benim içim elvermiyor şahsen doğru bulmuyorum çok ufaklar sarılıp seviyorum napalım bu dönemlerde geçecek . Sanırım en iyi yol inatlaşmadan onlara uyum sağlamak . Çünkü şuanda gerçekten çok hevesliler , uyudukları zaman günü kaçırıyormuş gibi hissediyorlar sanırım . Gündüzleri zor uyuyormuş evet babanesi öyle diyor bende haftasonları zor uyutuyorum gündüz , biraz su vermeyi dene bişeyler içince uyur belki, ama dediğim gibi şuanda yürümek ,tırmanmak , günü yaşamak çok cazip ,resmen dünyayı keşfetmeye başladı son 1 ayda bunu gözlemleyebiliyorum , sabırlı ol umarım daha iyi olacaklar ,rutinlerini bozmamaya özen göster.
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Hipospadias ameliyat sonrası 1

enginze 13A
Son: Meryem_,

rEflü ve uyku 4

nevvera 4A
Son: ezgkar,

Ağlayan bebiş 1

hayal1996 5A
Son: denx,

Debridat şurup 3