Anne desin istiyorum

fairygirl soruyor: 7

 slm değerli anneler bebeğim bana uzun bi süredir anne demiyor bana mino diye bi isim takmış ve bunu kullanıyor artık canım çok sıkıldı bazen birşeyi istediğinde yaparsam anne de bile diyorum durum çık vahim derdime bir çare lütfen .

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


dilammm

 Çok sevimli bence, mino yu çok beğendim :) Şaka bir yana, peki size karşı olan davranışlarında bir değişiklik var mı eskiye nazaran? Sevgisini gösteriyor mu, devamlı hırçın mı gibi? Yani acaba bir davranışınızdan dolayı içselleştirdiği birşey mi var da anne demeyi reddediyor? Tüm bunların hiçbiri yoksa bu yaşlarda eğer siz birşeyi söyleme ya da yapma diyorsanız tam aksini yapıyorlar bilirsiniz. Üzüldüğünüzü veya "bana anne de" ısrarınızı gördüğü için sırf, sizinle oynuyor ve bu "mino" oyunundan çok hoşlanıyor bile olabilir. Örneğin 29 aylık olan kızım nereden duyduysa 1 hafta "sersem ördek" diye dolaştı evde, ilk zamanlar böyle söylememesini, söylediği kişilerin bundan hoşlanmadıklarını ve sersem ördek olmadıklarını anlattım. Baktım iyice ilerletti; markette manavda önüne gelen adama sersem ördek demeye başladı tamamen kayıtsız kaldım, Allahtan 3 gündür filan hiç söylemedi. Üzülmeyin bence geçicidir elbette.


akarsum

Benim oglumda bana ismimle hitap ediyordu.krese baslafiktan sonra anne demeye basladi.etrafinizdakiler size surekli anne desin ve ustune gitmeyin duzelir merak etmeyin.benim oglum yaklasik 1 yil anne demedi.

Kardesim abla dediginde o da abla diyordu. Cocuklar taklit etmeyi seviyor.bide bi kere gulduyseniz soyledigi kelimeye dikkat cekmek icinde yapiyorlar.


nilinmasali

Belkide sizin 'anne ' kelimesine cok takıldıgınızı fark ettiği için söylemiyor olabilir mi? Kızımın söylememekte direndiği tek sey teyzesinin ismi ki kardesim aylardır resmen peşinden koşuyor bir kez söyletebilmek için ama kaplumbağa,papağan falan diyebilen çocuk 'cansu' demiyor, bi süre üstüne gitmeseniz,hatırlatmasanız,size mino dediğinde üstünde durmasanız?


ketrin

inat etmiştir. benımkide bana hişşşşt diye sesleniyor sadece inadından. anne de diyorum babacıııııım diyor beni ne diye çağıracaksın diyorum hişşşşt ya da pisi pisi diyor diyor. ama b,r süredir üzerine gitmiyorum dün anneee diye yanıma geldi:)


smmm06

benimde yaptığı bişeye kızdığımda yeliz bi susarmısın tamam yelizzz sanki karşısında arkadaşı var hey allahım yaa yermisin yemezmisin :))))


aktiva

aman Allah'ım bir sus Yeliiizz ha
Çok güldüm daha neler yaşayıp göreceğiz bakalım biz de :)) Allah ahlaklı edepli saygılı çocuklar yetiştirmek nasip etsin bunlar önemli değil bence. Çocuk yeter ki özünde kişilik sahibi olsun. Bunları tatlı bir anı olarak hatırlarsınız herhalde.


sappho

Benim oğlum da bir süre bana teyze dedi.Parkta falan insanlar soruyordu" annesi misiniz?"diye "evet" demememin hemen ardından" teyzeee!!!" diye bağırıyordu. İnsanlar," yazık kadın hayal dünyasında yaşıyor herhalde" der gibi bakıyorlardı bana. Kısa bir süre sürdü bu. Ben de bazen ona "efendim teyceğim" diyordum,gülüyordu.Farkında onlar her şeyin. bir arkadaşın da dediği gibi anı olarak kaldı işte. Gülüp geçin,üstüne düşmeyin,dert etmeyin, düzelir bence...Cevaplamak için Üye ol