2.yi düşünüyorum

mervemeydan soruyor: 9

Arkadaşlar kızım 16 ayını bitiriyor bi kardeşi olsun istiyorum yaş farkı nasıl sizce düşüncemi ertelemelimiyim ..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


aysun98

Canım bence çok erken çok zorluk çekersin biraz daha bekle istersen.


mervemeydan

yanlız kendi annem yan dairede hazır oda yanımdayken büyütürüz diye düşünüyorum


mervemeydan

ama kardeşler anlaşabilirmi acaba diye kararsızım


CiciAnne

Çok büyük cesaret! Kendini ve çocuğunu en iyi sen tanırsın; cevabını da en iyi sen bilirsin fakat ben çok uzun bir süre daha cesaret edebileceğimi zannetmiyorum.Angel

Merhaba Merve hanım..Benim 26 aylık bir kızım ve 2,5 aylık bir oğlum var..Kızıma zor kavuştuk diye,2.bebek düşüncesini ertelemek istemedik,o da hemen geldi çok şükür :))..Kızım 15 aylıkken hamile kaldım ben..Tabii o süreç pek kolay geçmedi,özellikle kucağa alma aşamasında..Oğlum doğduktan sonra da zorluk çekiyorum açıkçası,çünkü hiç yardımcım yok benim..Örneğin acil zamanlarda çok zor oluyor..Ama sizin anneniz yan dairedeymiş,bu zorlukları hiç çekmezsiniz diye düşünüyorum,çok daha rahat olur..Başınızı dinlemek istediğiniz veya yorgun ve uykusuz olduğunuz zamanlarda,çocukları annenize bırakırsınız..Ya da birini bırakıp diğeriyle vakit geçirirsiniz..Bence düşünün :)..

Kardeşlerin kıskançlığına gelince,yaş farkı az olunca daha az yaşanıyor diye biliyorum,yaşayıp görecez artık..Benim endişem,oğlumu emzirmek için kucağıma aldığımda,kızımın buna izin vermemesi ya da çok kıskanmasıydı..Ama çok şükür böyle olmadı,gelip gelip öpüyor hatta kardeşini :)..Ama ileride ne olur bilinmez..


breeze821

Bende bir kızım olmasını çok istememe rağmen annemde bakabilecekken hemde, oğlumun piskolojisinin bozulacağını düşündüğümden erteliyorum.oğlum bana çok düşkün yapışık ikiz gibiyiz hemde fazlaca hareketli.yeni bebek olunca sonuçta kucağımda sürekli emiyo olacak ve vaktimin çoğunu o alacak.
2.ci çocuk dünyaya geldiğinde birinci çocuğu kreşe vermek psikoljisini altüst eder diye okumuştum.bir de en az 3 yaş fark olmalıymış.


littlemonstersmum

Aradaki yas farki az olunca cok kavga ediyorlar, cok olunca da birlikte oynamiyorlar diye duymustum birisinden. Oglum 25 aylik ve bizde ikinciyi dusunuyoruz su anda, cabuk olursa eger 3 yas farki olacak ve bize fena degil gibi geldi. Ayrica 3 yasinda biraz daha bilincleniyorlar. Yanimda yardim edecek kimse de yok ama bir sekilde buyuyecekler artik. Kiskanclik kacinilmaz tabi:)


didoba

Ben oğlum 21 ayıkken hamile kaldım tam 2,5 yaşındayken de kızım doğdu.oğlumun yaşı küçük olduğu için kardeşini kabullenmesi kolay oldu. ama ben çok yıprandım. doğumdan hemen sonra yalnız kaldım ve haliyle ikisine birden yetemiyorum. öyle düzenli yemek yiyemiyoruz. alelacele bir yemek yapıyorum oğlumu doyurduysam kendimzi düşünmüyoruz bile.  eğer yakınınızda size yardımcı olabilecek ve özellikle büyüğü oyalayabilecek birisi varsa 2,5-3 yaş ideal ama bizimkisi gibiyse çok çok zor


mervemeydan

hmm yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim hayırlısı diyelim


Cevaplamak için Üye ol