pediayatrik cilt doktoru

cuckan soruyor: 1

atopi dermatit ile 2 yıla yakın süredir savaşmaya çalışıyoruz ama ben kızımın ellerini dizlerini parçalamasını izlemekten yoruldum, bir cilt doktoruna daha danışmak istiyorum. İzmir'deyim, ama istanbulda konu uzmanı bulursam şehir dışına da açıkacağım artık...

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


cuckan

merhabalar,
haftasonu Prof. Sibel Alper'e gittik. hipocort falan bu derecede bir vilde vız gelir tırıs gider dedi. 2 gündür sabah akaşm sadece kırmızı bölgelere solüsyon şekliden kortizonlu kremini sürüyoruz. Ve şimdiden bacakları duruldu.

Ben uzun süredir küvete su doldurup 4 lt'ye 1 çay kaşığı klorakta 5-10 dk arası bekletip daha sonra da ph 5,5 sebamed ile hafifçe yıkayıp çıkarıyorduk ama çalışma saatlerimiz nedeniyle çok da düzenli yapamadık ve sonuç alamamıştık. Sibel hn. da küvette oturtmayın sakın, suyu maksimum 5 dk görecek bu cilt dedi. Yıka çık yapılacak yani. kurulanmayacak pat pat havlu dokundurulacak. Üzerine hemen kremler sürülüp nem hapsedilecek. Doğduğundan beri bunu yapıyoruz ama sanırım bizim vaka kuruluk ötesi. Sibel Hn.da dediğine göre çok şiddetli geçiriyormuşuz. Ve maalesef çoğu yerde yazdığı gibi de 2 yaşında 3 yaşında geçecek diye bir durum yok, maalesef bu ergenlikle son bulur bazen de ömür boyu bununla yaşamayı öğrenirsiniz dedi.

hayırlısı, yazdıklarınızın hepsini not aldım, işlem sıralamasında, alınacak listesinde yer edindiler kendilerine.

Çok ço kteşekkürler arkadaşlar,
Cevaplamak için Üye ol