diş fırçası

nisa06 soruyor: 6

22 aylık bebek için diş fırçası ve macunu kullanıyor musunuz?hangi marka model kullanıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


lopikcim

oral B,hem fırça hem de macun( çocuk diş macunu) ama ben şahsen bu yaşta markanın çok önemli olduğunu düşünmüyorum, çünkü henüz kendi başlarına temzilik yapabilme yetenekleri yok, sadece diş fırçalama alışkanlığı oluşmasını sağlamaya çalışıyoruz..


nisa06

teşekkür ederim


gokalpileseyrialem

Diş temizliği oldukça hassas bir konu.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi paylaştığım bir blogum var. Bu konu hakkındaki yazımı faydası olacağını düşünerek ekliyorum. Yazı da henüz güncellemediğim alternatif macunlardan biri de Forever Living o da florürsüz olduğu için düşünebilirsiniz. Ayrıca Nenedent macunun içindeki parmak diş fırçası ilk aşamada daha kolay fırçalama sağlıyor. Ben ayrıca parmak fırça bulamamıştım.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/06/bebeklerin-dis-temizligi.html


jildando

Kullanıyorum ben, diş macunu olarak nenedent kullanıyordum, ama en son almak istediğimde onun yerine ROC getiriyorlarmış, onu aldım.
İkiside Flor suz, küçükler için yani, yutmasında sorun yok.
Diş fırçası olarak ta en son aldığım ROC un içinden güzel, eline uygun bir tane çıktı onu kullanıyorum şu an, ama daha önce Colgate in 0-2 yaş diş fırçasını kullanıyordum.
Aslında diş macunu kullanmanız şart değil, sadece fırçalasanız yeterli, ama bizde abla da olunca ve o diş macunu kullanınca küçüğe de almak farz oldu, sırf macun var diye fırçalıyor bazen:)


nisa06

bizimki de ablaya özendiğinden zaten,ablaya 3 yaşında başlamıştık bu sıpa erkenci biraz


lopikcim

ben bir pedodontistle konuşmuştum bu organik diş macunu meselesini, florlu diş macunu ( çocuklar için olanını ısrarla, büyükler için olanın tadının bebekleri çok rahatsız edebileceğini fırçalamaktan soğuyabileceklerini söylemişti) önerdi, organik önermedi, bilgilerinize..Zaten eser miktarda macun sürüyorsunuz fırçaya o kadar miktarı yutmasında bir sakınca olacağını düşünmüyorum ben de...Cevaplamak için Üye ol