Kızım için eğitici ve yaratıcı oyunların yer aldığı bir kitap arıyorum

gamzeyagmur soruyor: 4

Merhaba,
Aranıza bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yeni katıldım. İyi ki de katılmışım. Sürekli yeni birşeyler öğrenmek çok güzel. Özellikle de çalışan bir anne olduğum için zaman karşı yarışıyorum. Kızımla olabildiğim her anı çok verimli değerlendirmek istiyorum. Sizelere bir konuda danışmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Kızım şu an 15 aylık. Bu dönem ve sonrası için eğitici ve yaratıcı oyunların bulunduğu bir kitap arıyorum. Piyasada birçok kitap var ancak sizlerin de tavsiyesini almak istedim.
Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


berol

Merhaba,
20 aylık oğlum ile oynayabileceğimiz oyunlar yaratabilmek için Ali Çankırılı'nın Timaş yayınlarından çıkmış "Benimle Oynar mısın Anne" isimli kitabını aldım. İçeriğinde 365 adet eğitici oyun tarif edilmekte, ve bir çoğu evde her an elimizin altında bulunabilecek malzemeler ile ya da malzemesiz oynanabilecek güzel oyunlar. Kitapta tariflenen oyunlar Ev içi aktiviteleri, Ev dışı aktiviteleri, mutfak, okula hazırlık ve grup aktiviteleri olarak da sınıflandırılmış. Ben beğendim, tavsiye ederim.
Bu kitabın dışında, TUBİTAK tarafından yayınlanan aylık okul öncesi bilim dergisi Meraklı Minik'i öneriyorum. Ayrıca eğitici-öğretici oyunlar konusunda çeşitli anne-çocuk bloglarından da çok güzel fikirler alabilirsiniz.
Sevgiler.


gamzeyagmur

Cevabınız için çok teşekkür ederim.


esraozlem

Optimist Yayın Dağıtım'ın Haydi Oynayalım kitabını öneririm.


gamzeyagmur

Tavsiyeler için çok teşekkürler. Ben de geçen hafta Bebekler için Eğlenceli 365 Oyun adlı bir kitap aldım. İçeriği fena değil ancak tek eksik yaş aralıklarının kitap içinde karışık olarak verilmiş olması. Uygun yaşı bulmak için kitabı biraz karıştırmak gerekiyor:) Kitap 2 yaşına kadar kadar geçerli sonrasında sanırım Çocuklar için eEğlenceli 365 Oyun adlı olanına geçeceğiz.Cevaplamak için Üye ol