3,5 yaşındaki kızım kreşe gitmek istemiyor.

tuanam soruyor: 5

3,5 yaşındaki kızım tuana tek çocuk ve bana çok düşkün. kreşe verdim 10 gün kendim götürdüm. bugün ilk kez servise verdim tek başına çok ağlıyor. onun isteği benimde okulda onunla olmam. servise verdim ve çok ağladı anne sende gel seni çok özlüyorum diyor. kızımın psikolojisi bozulurmu ne yapmam lazım. lütfen bana yardımcı olun. 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Fundaaa

mrh beninde oğlum bu sene kreşe başladı,ilk 1 hafta bizde aynı sıkıntıyı yaşadık,okula gitmek istiyodu fakat benimde gelmemi istiyordu.Şu anda yaptığım yanlışın farkındayım,bence okula ne kadar çok kızınızla birlikte giderseniz o kadar geç alışıyo çünkü çocukların bütün nazları annelerine annesi yanından ayrılır ayrılmaz çocuk uysallaşıyo,ağlamıyo,oyunlara katılıyo vs... Kızınıza artık büyüdüğünü kendisi gitmesi gerektiğini hatta ağlamadan kendisi giderse ona bir hediye alacağınızı söyleyin ki biz en son çareyi çok istediği bir hediyede bulmuştuk.Size kolay gelsin,sadece biraz daha sabır,alışır merak etmeyin


zeynep_bartu

tunam, sizin okul ve servis konusunda kafanızda kalan "acabalar?" varsa, kızınız bunu hissetmiş olabilir mi? bizim sandığımızdan daha çok şeyin farkındalar. eğer iyi bir okul seçtiğinize inanıyorsanız, kesinlikle vazgeçmeyin göndermekten. bir de servis yerine sizin bırakma şansınız olur mu? acaba serviste birşeylerden çekiniyor olabilir mi?


yesil

Benim kızım da bana çok düşkün ve çok zor alıştı. Ama ağlasa da yapacak bir şey yoktu ve bıraktık normal bir çocuğa göre baya uzun sürdü ama sonunda alıştı.


umutyigit

ne kadar zor alışırsa o kadar sağlıklı diyor pedagoglar.yesil

öyle mi neden?Cevaplamak için Üye ol