Kararsızlık

berber soruyor: 6

merhabalar...haftasonu kayak için erzuruma gideceğiz  kızım 23 aylık ....henüz hiç ayrılmadık  en  fazla 3-4  saat....hala  emiyor...memede uyuyor  ama  gündüz ben yokken uyuduğu da oldu...gece hiç ayrı  kalmadık....haftasonu kızımızı  anneanneye  bırakmayı düşündük ( ben yokken aneanne bakıyor)  sadece 1  gece  ama hiç gece  ayrı kalmadık  kararsızım  düşüncesi  bile beni heyecandırdı  aslında kızımızı da götürecektik  aneannesi  kalsın isterseniz  diyince acaba dedim...şimdiye kadar heryere  geldi kızım bizimle  emzirirken  hiç böyle gece dahil ayrı kalan  oldu mu ?  çocuklar özler mi üzülür mü?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


yasomit

ben bebeğimden ayrı kalmadım fakat büyük oğlumda anne sütünü 23,5 aylıkken kesmiştim.annesütünü 15 gün erken kesmenin vicdan azabını yaşadım ...ben tatil için çocuğumun anne sütünden mahrum kalmasını istemezdim...


ipekkusgoz

Ben tatil için değil ama iş için yurtdışına gittiğimde 1 gece ayrı kalmıştık.Emiyordu ama o geceyi sorunsuz atlatmışlardı. Zira zaten çalıştığım için gündüzleri de biberonla anne sütü alıyordu. Ama mesela yine iş için yatılı bir motivasyon organizasyonunda aynı şeyi yapamamıştım . Otele yakın oturan dayımda konuşlandık o gece.Ben akşam bir saatte oraya döndüm sonra sabah tekrar katıldım iş arkadaşlarıma. Zor,insan ikilemde kalıyor ama ikinizin birden olmamasına nasıl tepki vereceğini siz daha iyi bilirisniz.Ama anneanneyi d ekatamaz mısınız tatil programına. Bebek de gelmiş olur sizinle, o da kar havası almış olur.


wonderwoman

İlk kez bırakacağınız için zorlanabilirsiniz. Güzel vakit geçirmek için gidip aklınızın evde kalması  muhtemel. Sanırım ben bırakamazdım.


nesli_han

Bence oldukça büyümüş :) Ben ilk kez 9 aylıkken 2 geceliğine bırakmak zorunda kalmıştım yurtdışına çıkmam gerekiyordu iş için. Anneme bıraktığım ve gündüzleri de bakıcısı gelmeye devam ettiği için aklım kalmamıştı, özlemiştim tabiki ama döndüğümde sanki hiç gitmemişim gibi davrandı küçük olduğu için. Belki daha büyüdüğünde çok özlediğini gösterirse döndüğünüzde, siz de üzülebilirsiniz.
Sizin durumunuzda olsam giderim, çünkü eşinizle başbaşa kalmak da bir ihtiyaç ve ayrıca soğukta kızımın hasta olmasını da istemem doğrusu.

Bir de hala emziriyorsanız gece müsait olduğunuzda sütünüzü sağmanızı öneririm. Soğuk tutabilecekseniz yanınızda geri getirin ya da atın.


hamdusena

annenizi de götürün yanınızda o bebeğe bakar sizde hem tatil yapar hemde bebekten ayrı kalmazsınız mümkünse tabi ben yapmam mesela zor durumlar için ayrı ama tatil için yapmam bence küçükçük bedenleri var ama ruhları kocaman bizimki gibi kesinlikle fark eder onu tatil için bıraktığınızı mesela iş için olsa tama diyecem ama tatil başka bir şey mesel görmcem çok bırakıp gidiyor tatile ben yapmam


fleez

çok açık söylim öyle bir fırsatım olsa kesinlikle giderdim:)) eğer diş, ya da nebilim başka bir derdi yoksa normal günündeyse ve anneannesinde normalde durduysa, iki gün yahu yapmayın neolur:)) niye kötü düşünüyorsunuz, belki de sizin için mükemmel bir değişiklik olacak
Cevaplamak için Üye ol