Balkon güvenliği için pleksi?

nilaylilayla soruyor: 6

Lila bir kaça aya hareketlenir diye düşünüyorum ve yaz aylarında balkon kapısı sürekli açık,balkon korkulukları çok tehlikeli, tam merdiven gibi,tırmanmaya müsait,parmaklık araları çok açık,pleksi(akrilik) koruma yaptırmayı düşünüyoruz,bu şekilde balkonu olan,kullanan,yaptıranlardan fikir istiyorum..bir de bu malzeme hakkında bilgi ve firma önerisi de olabilir?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


GulcanDeniz

Malzeme ve firma önerisinde bulunamayacağım ama, tedbir alma kararınızı şiddetle destekliyorum.

Taşındığım her evde önce balkon demirlerinin güvenliğini sağladım. Bence çok önemli.

Fotoya baktığımda sizin balkona sanki demirlerin iç tarafına (basamak dışarıda kalacağı için minnoş tırmanamaz) cam giydirme gibi birşey iyi durur gibi göründü bana...


nilaylilayla

Bende öyle düşündüm Gülcan,cam düşündüm sonra hem cam görünümlü hem de daha sağlam ve daha ucuz bir malzeme olan pleksiyi önerdi bikaç kişi..bir de file tarzı birşey vardı,ama file araları toz olur gibi geldi,temizlenmesi zor olur..nerde yaptırabilirim onu araştırıyorum..


noyana

Tamamen aynı balkona sahibim. Kışın dert etmedim ama şimdilerde balkon kapısını açmaya korkuyorum. Biraz araştırdım, plexiglassı işlemek kolay, dayanıklı (oraya cam koyarsam fırlayan bir demir araba camı darmadağın eder). Siz bir yer bulabildiniz mi uygun parça kesip takacak?
skisac

Bizde boyle balkon var cama benzer malzeme kaca yapiyorlarCevaplamak için Üye ol