Biberonlu hayat, uyku düzeni ve tatil... nAsıl olacak?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


nilayy

Eğer odada su ısıtıcısı olmayacaksa evinizden kahve makinenizi götürebilirsiniz, kahve yerine suyu ısıtırsınız, hemde az yer kaplar. Ayrıca ısı koruyucu mataralar var, 2 tane matara alıp ısı koruyuculu olana sıcak suyu diğperine de normal suyu koyarsınız. dışardayken mama yapacağınız zaman ikisini karıştırırsınız. Son olarak uyku saatine yakın bebek arabasıyla yürüyüş yapıp, onda uyutabilirsiniz (ben hala öyle yapıyorum). hem açık havada olacağı için daha bile güzel uyuyacaktır.


yelizindefinesi

bu kadar minikken tatil harika oluyor.ama yanınıza mutlaka almanız gereken şey biberon steril aleti.kızım 4 aylıken gitmiştik tatile evde olmasına rağmen almadığıma bin pişman olmuştum.çünkü 5 yıldızlı otel de olsa steril imkanı bulamayabiliyorsunuz.uyku saatlerini de dert etmeyin deniz havuz kenarında(serin ve gölge olması şartıyla) çok güzel uyuyorlar.en uzun uykusunda odanıza çıkmanızda fayda var.akşam gezmenizde de zaten pusetinde mışıl mışıl uyuyacaktır.iyi tatilleriflah_olmaz

bence henüz yürümeyen küçük bebekle tatil en kolayı.koy Pusetine emzir yada mamasını ver.güneşten ve klimadan koru.bitti gitti.iyi tatiller.


moms

6. haftasından itibaren tracy hogg uygulamaya baslamıs ve duzeni bozulmasın diye 3 hafta evden cıkayıp sonra tatile gidip aynı duzeni tutturmaya kasmıs ama basarılı olamamıs biri olarak soylemeliyim ki tatilde koyuverin gitsin. zaten eni topu kac gun tatil? cocugu ve kendinizi sıkmayın. ben cok yaptım sonra da pisman oldum. 2-3 gun gunduz saatlerin uyku saatı geldi uyutmalıyım diye kendimi paraladım baktım olmuyor bıraktım kendi haline yorulunca pusetinde uyudu. aksam uykularında ama psikopatlıktan kurtulamadım tam 730da uyuyordu ve ben eve tıkıldım kaldım. 1 aksam 9a kdr dısarıdaydık uyumadı kendi kendimi yedim cocugumuz uykusuz kaldı diye. artık daha rahatım ben tatıldeysem onlar da tatılde. tabiiki bebekleri cok hırpalamadan uyku ve yemek olayına cok takılmıorum tatillerde. tabii duzen biraz bozuluyor ama toparlanıyor bi sekilde. biberon konusunda 4 biberonla gittim pisman oldum 2 tane yeter. steril aleti kucuk mikrodalgaya sıgan aldım ben mikrodalgalı yer olması lazım. biberon yıkama fırcası ve ozel deterjanını d ayanıma aldım. sıcak su olayını sasal su + 2-3 parmak kaynamıs suyla mama hazırladım. termos aldım yanıma, avent termal cantayla tasıdım, mama olceklı kaplarda var ama almamistim biberon icine toz koyup yanıma alıordum, suyla zamanında karıstırıordum. ama tabii ben 1-2 ogun mama verdim gerisi emzirme.


biranneikiyavru

Ben ilk kez kızım 2,5 aylıkken otelde kalmıştım. Benim için kabustu çünkü yalnızdım, eşimin işiyle ilgili olarak gitmiştik, o bütün gün toplantıdaydı. Kızım çok da ağlayan bir bebekti. Ama sizin bebeğiniz sakinse eşiniz de yanınızdaysa arkadaşların da dediği gibi yürümeye başlamadan güzel güzel yaparsınız tatilinizi. Uykusu gelince nerede olsa uyuyorlar. Bir kaç gün tam saatlerinde uyumasa da bir şey olmaz. Tabi uyuyamadıkça kıyamet koparan bir bebek değilse :) Ben giderken kocaman sterilizatörü, biberon ısıtıcısını, sıvı sabun, biberon fırçası, kağıt havlu götürmüştüm.nilayy

Bu arada tatilde düzene takılmayan annelerden biri de benim; olduğu kadar. ne yemek yemedi diye peşinden koşuyorum, ne de uyku saatlerine takılıyorum. ama ben böyle yapıyorum, doğru diyemem. herkesin düzeni-düşüncesi farklıdır en nihayetinde. bir öneri daha, arkadaş yazınca aklıma geldi benim de oğlum 9 aylıkken bir Konya seyahatim olmuştu. Valla cami içindeki çay ocağına girip oğlumun mamasını sıcak suya koyup ısıtmışlığım var :). bir de 3'lü mama kapları var. kaç ölçü mama veriyorsanız 3 bölmeye de ayrı ayrı koyuyorsunuz, böylece dışarıda 3 öğün yiyeceği mama elinizin altında oluyor. size de sadece biberona dökmek kalıyor, tavsiye ederim ayrıca mama poşetini veya ölçü kaşığını taşımaya gerek kalmıyor.son olarak, açıkcası ben sterilizatör taşımadım yanımda hiç. Sterilize etmek gerektiğinde yemeğe indiğinizde 1-2 kase sıcak suyun içine atıp siz yemek yiyene kadar bile sterilize edebilirsiniz diye düşünüyorum.(bu arada bir keresinde yemeğe indiğimizde mutfak çalışanına verdim, gözümün önünde attı tencereye, kaynattı ve geri verdi).Sanırım çocuklu ailelere yardımcı oluyor birçok kişi:)


mustafamami

sevgili momma_bruja... diğer sorularınızı da okudum, kabalık olarak algılamazsanız naçizane tavsiyem; bence endişelenmeyin rahat olun, siz rahat olun bebek de rahat olsun, uyusun uyansın isterse otursun... sağlığı yerinde oldukça gerisi kendiliğinden halloluyor merak etmeyin. ilk çocukta tecrübesiz olunca herşeyi mükemmel yapmaya çalışıyoruz kendimizi yıpratıyoruz. ben üçbuçuk aylıkken gittim inanın en rahat tatilim o oldu. açık havada uyuyorlar çok rahat ediyor minnoşlar merak etmeyin :) 


mustafamami

çok sevindim :) gerçekten birkaç günden hiçbir şey olmaz tadını çıkartın ooooooooh mis :))iflah_olmaz

bende koca bir sene çalışıp 1 hafta tatilimi zehir etmemeye çalışıyorum.pazartesi bizde gidiyoruz ister yesin ister yemesin hiiç peşinde koşma niyetlisi değilim.hastalanmasın yeter.gerçi benimki 3 yaşında tam bir canavar:-)mustafamami

ben babies adlı bir belgesel izlemiştim. bulabilirseniz mutlaka izleyin :) tavsiye ederim :)... Cevaplamak için Üye ol