bebek muhallebisini mamasız nasıl hazırlarım

kuzusum soruyor: 6

Merhaba hanımlar, kızımla ek gıda serüveni içindeyiz.  Doktorumuz ağırdan almamızı önerdiği için öyle yapıyoruz. Kızıma ek gıdaya başlayana dek hiç mama vermedim hep anne sütüyle beslendi. Benim sorum şu: Muhallebi vermek istiyorum ama tariflerde hep formül mamalar  ya da inek sütü var. İnek sütü bir yaşına kadar yasak, mama da hiç vermedim. Bu durumda ne yapmalıyım, kendi sütümü ekleyebilir miyim,ekleyebilirsem nasıl? Tarif yazarsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


GOGO05

suyla hazırlayabilirsiniz sütü sulandırarak yapabilirsiniz ve anne sütüyle yapabilirsiniz ben arı mama kullanmıştım yediği tek şey o olmuştu anne sütünü sağdıktan sonra üzerinde ölçüsü yazıyor ona göre yapabilirsiniz


ozalp07

anne sütü ısıtılmaz ya da kaynatılmaz. pirinç unu kaynatılarak yapılıyor biliyorsunuz. suyla yapabilirsiniz. yada aptamilin muhallebileri var. kaynatılmadan kaynamış ılımış suya karıştırarak yapılıyor. olabilir belki. bebeğinizin kilo alımımı az neden muhallebi vermek isityorsunuz. bunun yerina az az yoğurtla başlayabilirsiniz. çok daha faydalı bence. oğlum 1 kilo doğdu. kilo yavaş aldı hep. şu an 21 aylık toplamda 1 kutu arı mama bitirmişizdir. 1 paketde aptamilin sütlü pirinçli maması. onunda yarısını atmıştım tarihini geçtiği için. sadece kilo alsın diye vermedim hiç.


ozlemada7

Bencede muhallebi vermeyin,sadece bos kilo yapar,meyve verebilirsiniz azar azar cam rendeden gecirerek,yada yogurt verebilirsiniz.


kuzusum

Hepinize teşekkür ederim cevaplar için. Muhallebi vermek istememdeki neden çocuk çeşit tatsın diyeydi; ama haklısınız gerek yok düşününce. İrmikli meyve fikri süper başka ne hazırlayabilirim diye düşünüyorum. Bir de pekmez vermek istiyorum ama ne zaman ya da nasıl vereceğimi bilmiyorum. Sabah meyve suyuyla demir damlasını alıyori hangi zamanda nasıl vermeliyim?


ozlemada7

Sut ve sut urunuyle arasinda iki saat olmasi yeterli,azicik sulandirip icirebilirsiniz.


masalmasal

Muhallebiyi isterseniz keçi sütüylede yapabilirsiniz. Ya da çeşit derseniz su muhallebisi yapıp içine elma yada armut püresi koyup tatlandırabilirsiniz. Onun dışında sebze çorbası,meyve püresi, komposto, sade ya da meyveli ev yapımı yoğurt olabilir.
Afiyet şeker olsun :)



Cevaplamak için Üye ol