Öksürük - İmdat

nurturia soruyor: 4

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


poyraz_ege

benim en cok fayda gordugum sey bal ve limon oldu. hatta oksurugu kesen tek sey diyebilirm. balin uzerine biraz limon sIkiyorum ve veriyorum.

bir de bir blogda okumustum; siyah turpun icini oyup bal koydugunu ve onu birkac gun beklettikten sonra cocuklarina verdiigni yaziyordu. bunu denemdim ama baska kaynaklardan da cok iyi oldugunu duydum.
umarim iyi gelir. gecmis olsun


Damla

Poyraz_ege'nin önerilerine ek olarak,

http://www.kitubi.com/2009/01/26/%c3%87ocuklardaGripVeNezle%c3%96ks%c3%bcr%c3%bck%c3%87ay%c4%b1.aspx

Yatar pozisyonda serum fizyolojik sıktıktan sonra ılık içecekler içirmek rahatlatıyor.


YesilAnne

Bir tatlı kaşığı bal ile, bir çimdik yada çay kaşığının ucuyla toz zerdeçal ya da zencefil (dönüşümlü olarak da verebilirsiniz),karıştırılıp verildiğinde öksürüğe çok faydası olduğunu biliyorum. Erkek kardeşim bebekliği boyunca bronşit hastalığını yaşadı ve bu karışım iyi geliyordu. Birde zerdeçal ve zencefil bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Bal yerine pekmez de kullanılabilir. Yinede bebeğinizin ayı ititbari ile bu baharatlar kullanılabilir mi bir araştırmak gerek.
Bu karışımı ılık su ile de sulandırabilirsiniz.


melay

sevgili peyibal çok geçmiş olsun:(
sana bir önerim olacak mutlaka dene çok fayda ediyor.
sabah ya da akşam bir adet kuru soğanı dörde beşe kesip üzerine bal koyuyorsun göz kararı kapağını kapatıp sabah yaptıysan akşama kadar, akşam yaptıysan sabaha kadar bekletiyosun oda sıcaklığında. o sulanıyo ve bunu 5 cc kadar şurup niyetine veriyosun sabah ve akşam tekrarlıyosun her defesında taze olarak yapıyosun kalan suyu siz de içebilirsiniz faydası var zararı yok sonuçta soğan da antibiyotik etkisi var gerçekten biz çok faydasını gördük. Cevaplamak için Üye ol