hangı mama???

cayyide soruyor: 10

gunduz anne sutu almadıgı ıcın dr tavsıyesı ıle mamaya gectık.ama pek sevmedık.aptamıl 1 ,sma , similac hepsınden denedım kokusu bıle mıdesını bulandırıyor.zorla verdıgımde ıse kusup yuzunde kızarıklıklar olusuyor..anne sutunude sagıp verdıgımde sevmeden ıcıyor ve ardından onuda kusuyor.ama elma suyunu cok iştahla içiyor.

yavrum gunduz ac kalıyor.o yuzden de hıc uyumuyor. 5-10 dakıka sekerleme yapıp uyanıyor.var mı bır onerınız...
 

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


stillo2010

Deniz  hanım gazlı bebekler için Bebelac'ın Bebelac AC isimli mamasını tavsiye ederim normalde mamalarda anne sütününde karbonhidrat içeriği olan laktoz bulunur gaz dediğimiz olayda bebeklerin henüz tam olgunlaşmamış barsak enzimlerinin laktozu sindirememesidir. Bebelac AC laktoz yerine sindirimi kolay maltodekstrin içerir, içerik olarak yine anne sütüne adapte bir formüldür, organik mama yalanlarına kanmayınız çünkü öyle birşey yok inekmi organik yoksa yediği otmu diye sorarım size, mamanın %5 inden fazla ilave madde içermesi organik sertifikası almamasına sebep olur ki normal bir mamada vitamin, mineral takviyesi mamayı bu kategoriden çıkartır zaten. Bebelac AC içerdiği prebiyotik lifler, nükleotid ve düşük laktoz ile son derece üst sınıf bir formüldür tavsiye ederim.


Zumrut_Mert

biz ülker hero baby kullanyorus gayet guzel bebegim seve seve icyo bim de cok uygun fiyatla var


stillo2010

Ülker  hero baby son derece uydurma bir formüle sahip bu mamayı tercih etmenizdeki sebep birisinin tavsiye etmesimi yoksa Ülker olmasımı, aynı fiyatlarda Bebelac'ın içeriği çok daha iyi.


Zumrut_Mert

aslında hic kimse tavsiye etmedi kendimce araştırdım internetden gido icermiyo ustelik ulker hem fiyatıda uygun diye aldım bebegim redetmedi diye son yine iki kutu aldım ya bida           :( soyledigniz icin cok tşk.ederim bida dun intern.bebelac sipariş etdim nedense sanki icimde bi ses bu ulker devam etme demiş gibi ve sizi yazdıklarınızda etkiledi şuan tam


Nicomedia

ülker coca cola birçok ünlü firma gdo ürün için izin aldı diye duymuştum basına da yansıdı
stillo2010

Sayın nicomedia  kaçınılmaz diye bir şey yoktur , bilirseniz kaçınırsınız bilmezseniz kaçınamazsınız. Türkiye'de satılan Bebelac, Milupa markalarının tüm ürünleri AB ülkelerinde üretiliyor ve AB'nin aldığı iki farklı karar var bebek beslenme ürünlerinde GDO kullanmak yasaktır diye. Türkiye'de kuralsızlığa alışmışız siz sanıyor musunuz ki İngiltere, Almanya, Fransa bebeklerine GDO'lu, Arsenikli ürün yedirir. elbette ki yedirmez e bu standartlarda üretilen ürünler aynı fabrikadan aynı kurallarla çıkıp Türkiye ye geliyor, doğru ürün tercih edince bizde yedirmiyoruz yani merak etmeyin. hiçbir mama bebeğinize pirinç unu kadar zarar veremez emin olun. 


Nicomedia

nestle firmasının rezaleti avrupada nasıl üstü örtüldü cümle alem biliyor çoğu ülkeden toplatılmadı bile. avrupalının bu konuda hassasiyetleri malum son ekonomik krizden beri sadece ama sadece duygusal.CokBilmis

Anne sütü ile beslenmesi gereken dönemde bebekleri mama ile pirinç unu arasında seçim yapmak zorunda bırakanları da ayrıca kınamak istiyorum!

Toplum sağlığı bu kadar mı arka plana itilir?

İzmir'de ilk anne sütü bankası açıldı. Hatırlatmak isterim.


Zumrut_Mert

cokbilmiş kınamak isteyorum deyerek yazmak kolay ama sütün yetmiyosa bebeginde doymadan durmadan aglıyosa ne yapacaksın sence,benim bebegmin sarılıgı varda ve 2 ayda ancak atladı mama doktorun tavsiyesiyle başladık yoksa aklıma bile gelmezdi mamayla beslerim diye ama yinede tabi sütüm olduguca bebegimde isteyince hep emziryom inş.emziririmde.süt bankası olsa bile icim rahat rahat o sütlerden iciremezdim :(Cevaplamak için Üye ol