hangı mama???

cayyide soruyor: 2

gunduz anne sutu almadıgı ıcın dr tavsıyesı ıle mamaya gectık.ama pek sevmedık.aptamıl 1 ,sma , similac hepsınden denedım kokusu bıle mıdesını bulandırıyor.zorla verdıgımde ıse kusup yuzunde kızarıklıklar olusuyor..anne sutunude sagıp verdıgımde sevmeden ıcıyor ve ardından onuda kusuyor.ama elma suyunu cok iştahla içiyor.

yavrum gunduz ac kalıyor.o yuzden de hıc uyumuyor. 5-10 dakıka sekerleme yapıp uyanıyor.var mı bır onerınız...
 

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


CokBilmis

govher, yanlış anlamışsın. Benim kınadığım sütü yetmeyen anneler değildi. Sütü yetmeyen anneye mamadan başka alternatif sunmayan sisteme sinirlendim ben :)

Eskiden de sütü yetmeyen anne vardı muhakkak. Ya da çok küçük doğduğu için ememeyen bebekler de vardı. Başka anneler yetişiyordu imadada, "süt anne" "süt kardeş" diye kavramlar vardı. Günümüzde ise anne sütü alamayan bebeğin tek çaresi hazır mamalar.atlio

benimde yedinci aydan sonra sutum azalmisti, mecburen mama denemeye baslamistik, bir suru mama denedik almadi vs. ama annem soyle bir forlul gelistirdi ve ufakligin hosuna gitti ve mama icmeye baslamisti... kuru kayisiyi kaynatiyip mamayi kuru kayisi suyuyla yapiyorduk.. elma suyu iciyirsa belki sizde elma suyuyla mama yapmayi deneyebilirsiniz, sakincasi oldugunu zannetmiyorum.
Cevaplamak için Üye ol