İşyerinde sağılan Süt Miktarının Farklı olması

bluecitrus soruyor: 8

Merhaba;

Kızım 6 aylık. 3 hafta önce işe döndüm. Bir kez sağım yapıyorum işteyken 10-11 civarı ve öğlen çıkıyorum. 13:30-14:00 arası evde oluyorum.

Beni tecrübeli çalışan annelere sormak istediğim şey işyerinde süt sağdıkları miktar ile ilgili.

İki adet aynı pompa ile aynı anda sağım yapıyorum. Ancak iki göğsümden hep farklı  miktarlarda süt çıkıyor. Soldan her zaman daha az.bu bazen 20-30 ml oluren  geçen gün yarı yarıya oldu dehşete kapıldım.

İlk aylarda sol göğüs ucumda oldukça vahim durumda bir yarık oluşmuştu. İyileşti tamamen ama sanki sol göğüs ucum halen sağa göre daha sert ve sanki pompanın içine çekilirken sağ taraf daha esnek. sol taraf sanki sağ kadar güzel çekilmiyor.

Bu göğüslerden kaynaklı yapısal birşey midir? yani farklı miktarlarda süt üretmek?
Pompa ile sağıma, bir göğüs diğeri kadar randımanlı cevap vermeyebilir mi?

Çünkü sağımdan sonra sanki sol göğsüm daha dolu kalıyor, sağ daha iyi boşalıyor .Yani çok fazla belirgin bir fark değil.

Böyle birşey başına gelenler varsa veya fikri olan varsa süşüncelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.
İyi günler.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


indigoR

Sol memesi sagilamayanlar kulubune hosgeldiniz:) cozum bulursaniz lutfen beni de haberdar edin:)


charlizzze

Benim de sizin gibi 3 hafta oldu işe başlayalı. 3 haftadır medela nın elektirikli süt sağma makinası ile sağıyordum. Hem inanılmaz uzun vakit alıyordu hem de tesadüf benim de sol göğsümü bir türlü tamamen boşaltamıyordum. Bugün hastane tipi süt sağma makinalarından kiraladım. İnanılmaz ama sol göğsümden de sağ göğsümdeki kadar süt sağdım hem de nerdeyse toplamda iki göğüs için 15 dakika bile harcamadan. Tabi bilemiyorum siz ne tür bir makina kullanıyorsunuz..


ladyofwords

charlizzze hangi marka hastane tipi süt sağma makinasını kiraladınız?bildiğim kadarıyla hastane tipi olanlar ağır oluyorlar.işe götürüp getirirken sorun oluyor mu?


hande

bende medela ile sağıyordum ve günde 3 kez. oğlum 13 aylık olana kadar günde 3-4 defa sağdım. 23 ay da emzirdim.  her iki göğüsede tekrar tekrar geri dönüyordum. benim de sağ göğsüm daha geç süt üretmeye başlıyordu dolayısıyla ben önce sağ göğüs, sonra sol göğüs, sonra yeniden sağ göğüs şeklinde devam etmiştim. ve bir sene sonunda sağ göğüsten oldukça az süt gelmeye başlamıştı. emzirirken de önce sağı veriyordum. hastane tipi olanlarda iyi fikir ben hiç kullanmadım ama övgüsünü duydum.charlizzze

Ameda lactiline. Valla bugun ilk kez guturecegim. Tabiki medelaya gorebuyuk ve agir old dogru ama hem vakit kazanci hem de cekim gucu acisindan deger bence. Bir de aylik kirasi da oyle ucuk degil 75 lira.


indigoR

Nerden kiraladiginizi paylasir misiniz bi de?


bluecitrus

merhaba;

teşekkürler cevaplar için..

 sarpinannesi, ikisini aynı anda sağıyorum, sırasını değiştirme olayını yapamam sanırım. Tek pompa ile sağsam olurdu. Yalnız ilk defa bugün soldan sağa göre daha çok çıktı.Ne yaptım da öyle oldu bilmiyorum işte...

İki adet Medela Mini Elektrikli kullanıyorum.

Hastane tipi kiralarsam taşımak zor olur heralde, işyerimde bırakmam gerekir, çünkü dah önce hastanede kullanmıştım medelanınkini öyle her yere kolayca taşınacak kadar küçük değil bence.


Kızım Emerken bende sıkıntı çekmiyorum, sol memeden gayet uzun süre emiyor, süt sesini duyuyorum ve doyuyor.Sağa bile geçmiyor bazen. 

, çalışırken mi günde 3-4 defa süt sağıyordun yoksa tüm gün boyunca mı? Ben 8e doğru evden çıkıyorum, en geç 13:30-14:00 arası geliyorum, doktorun tavsiyesine göre bir kere süt sağıyorum iş yerinde.hande


Bakalım diğer konuyu da okuyayım, belki zamanla düzelir..

İşin aslı beni endişeye düşüren nokta burda tabi ki sütün zamanla azalma endişesi...:( inşallah öyle birşey olmaz...

Yine tavsiyeleri bekliyorum halen..
çok teşekkürler..


hande

ben sabah 7 de evden çıkıp akşam en iyi ihtimal saat 6 da eve döndüğüm için 3-4 kere sağmam gerekiyordu. sanırım oğlum 9-10 aylık sıralarındayken günde 2 ye düşürmüştüm ne de olsa artık yemek yemeğe başlamıştı. siz en fazla 5 saat ayrı kalıyorsunuz şanslısınız:))


Cevaplamak için Üye ol