Gece boyu muzik

selencem soruyor: 6

Oglumuzu onceleri kolik cd.siyle uyutuyorduk. Simdi mozart veya beatles ninnileri ile devam ediyoruz. Sabaha kadar muzikle uyumasinda bir sakinca olup olmadigini bilen var mi?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben de gündüzleri eti cici bebenin verdiği cd ile uyutuyordum oğlanı (salıncakta), ama geceleri sessizlikte uyurdu. Belki sessizliğin kaliteli uykuya etkisi vardır, çok fazla bilgim yok, sadece tahmin ediyorum.


NORTH_TAN

ben de 5-6 ay olana kadar hep öyle uyuttum. Çok kısık mozart dinledi. Bach ve vivaldi beğenmedi.Aslında müziksiz uyutmaya başlayınca uyanma sıklığı arttı.
 Şimdi mozart açınca hemen sakinleşiyor. (arabada çok işe yarıyor) Klasik müziği yüzünde tebessümle dinliyor. Belki olumlu bir etkisi vardır.


burcaksahin

Merhaba Selen :) Sakincasi olur mu bilmem ama benim fikrim sabaha kadar muzigin acik durmamasi seklinde. Cunku ninnileri ve belki bunun paralelinde klasik muzigi uyku ile butunlestirebilir. Ninniyi uyku ile butunlestirmesi zaten dogal olan degil mi dersen orası oyle. Ama bir yerden sonra muzik olmadan uyuyamaz hale gelmemeli.
Tam donum noktasi olan aydasiniz. 4.aydan itibaren rutine girmis bazi seyleri degistirmen zorlasiyor.

Mesela gunduz uykularinda acabilir, gece uykularinda muzigi acmayabilirsin.


selencem

Merhaba burcak :)) hakli olabilirsin, gece muzigini azaltarak kesebilirim sanirim yavas yavas.


rabbit

Bende oğlum sese karşı hassas olduğu için müzik açarak uyutuyorum ama cd bitene kadar açık kalıyor sonra tekrar açmıyorum zaten o sürede dalmış oluyor


selencem

Ben de simdi uyuduktan sonra ben yatarken kisiyorum, 1-2 hafta icinde ise tamamen kapatacagim uyuduktan sonra.Cevaplamak için Üye ol