Enerjim yok, imdat!

besgi soruyor: 2

merhaba nurti anneleri,
emekleyen ve tüm gün kendini ordan oraya atarak tehlike peşinde koşan oğlumun peşinde koşmaktan, onun yeme, boşaltım ihtiyaçlarını karşılamaktan, bunlardan arta kalan zamanlarda da ev işlerini yapmaktan oğlumla oyun oynamaya zaman yaratamıyor ve vicdan azabı çekiyorum. var mıdır benzer durumdayken çözüm yaratmış olan?  

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


selencem

Ev isi yapmamanizi oneririm. Kiyafetler utusuz giyilebilir, aksam sandwich yenebilir, yataklar daginik kalabilir. Bunlarin yerine oyun oynayabilirsiniz :)


Sanemm

Evi güvenli hale getirip serbest bıraksanız, oyuncaklarını istediği gibi saçsın, odalar da gezinsiz, kendi kendini oyalasın olmaz mı?

Aslında bebeğe bir ''birey/yetişkin'' gibi davranmak, yemek istemediğinde zorlamamak, düşe kalka büyümesine müsade etmek ve mükemmel anne olmak yerine, özgür anne olmak daha rahatlatıcı olabilir.

Bebeğinizle oynamadığınız için de üzülmeyin, onların kendi hayal dünyaları var ve biz yetişkinler oyunlarda onların hayal dünyalarını değil, kendi hayal dünyamızı yansıtıyoruz. Kaliteli zaman geçirmek gelişimini desteklemekle birebir örtüşüyor. Bırakın o serbest olsun, göz göze geldiğinizde daima tebessüm etmeniz, ona saygı duymanız, emzirmeniz onun için zaten pahabiçilmez.Cevaplamak için Üye ol