Uyku aralığı/saati/rutini/

ozdenin_oykusu soruyor: 5

Merhabalar,

Son 1 haftadır başım uyku ile acayip dertte.Öykü doğduğundan beri çok uyuyan,kolay uyuyan bir çocuk olmadı.bunlara alıştm artık ama şimdilerde uykuya inanılmaz zor dalıyor.gündüz uykuları da harap bitap.merak ettiğim sizinkilerin rutini nedir,aralığı ne kadar süredir?
bizim kabusa girmeden önceki rutinimiz şöyleydi;

-08.00-09.00 arası kalkış (öncesinde 07.00 gibi kalkar biberonunu veririm ve 1 saat kadar uyur.)
-13.00 öğle uykusu
-21.30 gece uykusu
 uykuya dalmasına göre bu saatler oynar.ama o saatlerde istisnasız yatırırdım

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozdenin_oykusu

maşallah diyorum.:)


ceylinmelis

öğle uykularında sorunumuz yok ama gece çok zor uyutuyorum.bu ara sıcaktan mı bilmem sabah beste kalkıyo sabah namazına sonra yine uyutmak icin çok zorlanıyorum.ama bir haftadır böyle.öncesinde sabah 9 öğle uykusu 2 gece 11 de yatardı.


neretva

Benim direkt deneyimim yok. Ama söyleyebileceğim şey şu: Çocuğunuzun hayatında değişen birşey var mı? Varsa uyku rutininde bozulma buna bağlı olabilir. Bu değişiklik becerilerle, bakıcıyla, kreşle, emmeyle vs. ilgili olabilir. Eğer hiçbir şey değişmediyse geçici bir dönemdir. Rutinini bozmamaya gayret ederek ne kadar zor da olsa rutine devam edin. Anlık, kazara çözümler sunmazsanız bu dönem geçtiğinde eski haline dönecektir.


fundaecrin

sıcaklar çok etkiliyor özden .. bizimki aksam biz yatağa girmeden uyumaz gece 23:00 sabah 10.00 - 11.00 gibi uyanır öğlen uykusu 14.00 - 15.00 arası 2 saat rahat uyuyor ...


ozdenin_oykusu

Hayatimizda herhangi bir degisiklik olmadi,ben de gecici olduguna inanmak istiyorum.offf ya herseyden etkilenmese bu cocuklarCevaplamak için Üye ol