15 aylık bebekleriniz boy kilo ?

ayberk_aynur soruyor: 9

benim 11.700 kilo 83 cm baş çev.47 cm pek konuşmuyor her komutu yerine getiriyor sizler?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


gesnur

15 OLMAK ÜZEREYİZ,10 KİLO YOKTUR BENİMKİ,HEP MİNYONDU HALA ÖYLE,2AYDIR KONTROLE GİTMEDİK,AĞZINDA LAF VAR AMA BİZ ANLAMIORUZ,KOMUT YAPMA SÜPER GETİR GÖTÜR İŞLETİ ONDAN SORULUR.BABA MAMA MEME DEDE ÇOK NET BİLİNÇLİMLAFLARI,BAŞKA DA YOK:)


ayberk_aynur

benimde fazla kelime ssöylemiyor


alidenizzz

12 kilo boyunu bilmiyorum ama

mama baba diyor 1-2  kez de annaa dedi:)


ayberk_aynur

bıngıldağı kapandımıdef_nem

12 kilo boy 82 cm başçevresi 47 cm kendisi çok konuşuyor ama pek anlaşılamıyor :) bizde de telefonu kendisinden başkası getirirse kıyamet kopuyor herkesin telefonunu tanıyor ev telefonuna bir kişi cevap verebilir oda nine :) mem ver , bu(su) ver, dede,baba,bobo (oyuncağının ismi),dayı, tise (teyze), ebi (abi), nenne (anneanne), anne (işi düşerse :)) , kar, mama, apmaaa (yapma), Vemem (vermem),kelimelerini kullanıyor birde sorduğum soruya cevap veriyor tırnaklarını keseyim mi dediğimde kes, sanada süreyim mi dediğimde sür diyor. tam konuşmaya başladığında susturamicam gibime geliyor...burcumiray

Bizimki 10,5 kilo boyu 80.2 baş çevresi 45.5 cm. Bıngıldağında çok ufak bir açıklık kaldı.

Bana göre baş çevresi çok küçük ama doktorumuz normal yapısı minyon diyor.

Baba,dede,mama,buu ( su ), çay, gel, benim, git, al, ver gibi kelimeleri söylüyor ama anneye hala sadece ''A'' diyor. Söylediğimiz herşeyi anlıyor. 


ayberk_aynur

benimde onları söylüyor büyük oğlum cümle kuruyordu o yaşta her çocuğun gelişimi farklı oluyor


gokalpileseyrialem

Merhaba soru tarihi geçmiş olsa bile bu dönemden geçen tüm annelerin takip edebileceğini hesaba katarak 15 Aylık Bebek Gelişimi ile ilgili yazımı faydası olacağı kanaatimle eklemek istedim. Yazının son bölümünde internetten derlediğim bu aydaki bebeklerin yapabileceklerine dait uzman tespitleri de bulunmaktadır.


Hamilelik annelik bebek bakımı çocuk gelişimi ile ilgili kendi tecrübelerimle yazdığım bir blogum var. Diğer merak ettiğiniz konularda da faydalanabilirsiniz.
Sevgiler.
Cevaplamak için Üye ol