bebeğinizin ilk hareketini ne zaman hissettiniz?

lacivert0 soruyor: 6

kaçıncı haftada bebeğinizin hareketlerini çok belirgin olarak hissettiniz?

Bu soruyu cevapla


36 Cevap


Tunam10

ferihacım çok ama çok keyifli. sadece hıçkırmasını pek sevmiyorum. üzülüyorum resmen:))bazen de canımı acıtıyor. sen de haftaların nasıl çabuk geçtiğini anlamayacaksın bile. ben senin haftalarındayken bir an önce 20'li 30'lu haftalar gelsin istiyordum. şimdi biticek diye bir yandan üzülüyorum. asıl en güzel zamanlara geliyorsun. şikayetlerin azaldığı, bebişinin cinsiyetinin belli olacağı, hareketleri her geçen gün daha çok hissedeceğin, rahat rahat gezip alışveriş yapacağın,uyuyacağın dönem. tadını çıkar.


keremseda

bend 17 haftada hıssetmıstım,ıçımde bı sey kayaar gıbı oldu,önce anlamdım tekrarlanıca coook heycanlanmıstımmmm..


ozgesizolmaz

valla ben geç hissettim yani panik olmuştum hatta insanlar 16-17.hafta diyodu bende tık yoktu,21.haftada atıl beye ayrıntılı ultrasona gittim sordum ona hiç panik olma dedi,o kadar çok hissedeceksin ki,dediği de oldu son 4 haftadır falan yani 23-24.haftadan beri fıldır fıldır:)


stuncel

bende 19.haftada hissettim. tık tık..


iflah_olmaz

17.hafta yılbaşında hiç unutmuyorum çokkk güzel bir andı:-))))


gokalpileseyrialem

bende 17. haftada hissedenlerdenim :) Hiç unutmadım.. Çok güzel çok özel duygular bunlar.Allah' a ne kadar şükretsek az.Çok güzel ve farkında olarak bir hamilelik yaşadım ben.O nedenle hiç bitsin istemedim.Öyle korktum ki Doğduğunda onu o kadar koruyamam diye.Doğmasını bile istememiştim.Hep karnımda kalsın tekmeler atsın o bende olsun ona bişey olmasın diye.Çok şükür hala artan artan artan bir aşk yaşıyoruz oğlumla :)
Bu özel duygularımı hep canlı tutmak adına hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazıyorum. ilk tekmedeki duygularımı buradan okuyabilirsiniz sevgiler...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/08/ilk-tekmecik-131109-17hafta.html
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Doğum öncesi süt arttırıcı 0

Siyah nokta 1

ozlemhira 2Y
Son: ayazlali,

Mama yememe 0

Uykuya dalma problemi 11