6 aylık bbeğimin kakasında sürekli kan var

rahsanyasar soruyor: 6

benimle aynı sorunu yaşayıpta aşan anneler varsa bana yardımcı olur musunuz? çocuk doktoruna gittik. süt alerjisi dedi. gastrologa gittik. kolonsokopi yapıldı temiz görünüyor. biopsi sonuçlarını henüz almadık. ama bağırsakta problem görünmüyor. ve inek sütü alerjisi dedi doktor. her tür inekle ilgili et süt ve diğer tüm ürünler bana ve bbeğime yasak. zaten bu olaylar yüzünden henüz hiç bir gıdaya başlayamadık. 1 aydan beri ben sıkı diyette olmama rağmen bebeğimin kaksında tek çzigi de olsa her gün mutlaka kan görüyorum. doktoruna sorduğumda bakacağız, şu biyopsi sonuçları gelsin de diyor. ama ben artık bebeğime birşey olacak diye korkuyorum. aynı şeyleri yaşayan yaşamış anneler yardımınıza ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


rahsanyasar

benimle birikimlerinizi paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim. çok faydası oldu bana. insanı böyle durumlarda ancak aynı şeyleri yaşayanlar anlıyor. allah hepimize sabır versin. bebişlerimize de sağlık.


ayse_deniz

Rahşan biyopsi sonuçların gelince bizede haber ver olurmu ? Geçmiş olsun...


nesejoy

inek sutu alerjisi grubuna bir bakin isterseniz. orada bu sorunlari yasamis cok anne var.


rahsanyasar

teşekkür ederim ayşe. haber veririm. inek sütü alerjisi grubun a da bakarım teşekkürler.


yasemin_703

merhaba rahşan hanım sizin yaşadığınız durumun aynısı şimdi bizde de var. kızım 5 aylık ve sıklıkla kaksında kan pıhtıları görüyorum. sizin bebeğinizin durumu ne ooldu. biyopsisi nasıl çıktı. biz de kolonoskopi yaptıracağız ve ne çıkacağını çok merak ediyorum.


rahsanyasar

merhaba yasemin hanım,
öncelikle geçmiş olsun. bizde  de kakada  çizgi şeklinde kanla başladı. önce dizanteri denildi. gaita mikroskobiye bakılarak.. sonra gaita kültürü yapılınca dizanteri değil dendi. makatta çatlak var mı diye makata  bakıldı. bağırsaktan akan kan mı  diye çocuk cerrahı  popodan  parmakla  baktı.  bunların hiçbiri olmayınca da  alerji ihtimali öne  çıktı. ama dediğim gibi kan çizgi şeklinde idi. akan  ya da pıhtı  değildi. kolonoskopiyi biz iztedik özellikle..  bağırakta problem  olmadığına emin olmak itedik. biyopsi onucu temiz çıktı.   kolonokopi sonucu da alerjiyi  doğruladı.  biz deyaklaşık 4 aydaır falan keçi ürünleri kullanmaya  başladık. gelişim problemimiz yok allahaşükür. duruma da alıştık. diyete  başladığımızdan 2 ay sonra dakakadakan görmez olduk. tabi artık daha rahatız. ilk günlerde ağlamaktan helak oluyorduk. ama inanın  geçiyor. alışıyorsunuz. inşallah sizde de başka ourn  değildessadece  alerji olsun.  belki de daha  basit birşeydir. ssadece makatta çatlaktır.  bu konunun  üzerinde mutlaka durun makatta çatlak durumu...ayrıca doktorumuz 18 aylık oluncaalerjimizin mutlaka geçeceğini söylüyor...inşallah. o  yüzden lütfen kendinizi üzmeyin  ve yıpratmayın...durumdan haberdar ederseniz sevinirim.  tekrar geçmiş olsun.
Cevaplamak için Üye ol