Dogum

Mira_nur soruyor: 7

Merhaba, ben su anda 35 haftalık gebeyim ve normal dogum yapabilir gibi gorunuyorum fakat benim alttan muayene olma gibi bir korkum var cunku vajinismusum. devlette dogum düsünüorum. yani mecbur normal yapıyorlarmıs galiba vajinismusum desem bir yararı olur mu sizce ?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


zynpz

alttan muayene kendini rahat bırakırsan cok sıkıntılı degil. ama saglık problemin varsa bunu doktorunla konuş mutlaka. doktorun seni rahatlatması önemli.


strand

önemli bencede muayenede ve doğumda hiçbişi yokta vajinismus sıkıntılı bidurum diye biliyorum :(


cagla_yan

Simdi.. Birincisi doğum aninda. O kadar çok alttan muayene olacaksinki.. Ve bunda kendini kasmazsin. Acilman olacak ve sen kendini sıkmazsın. Bu sana o an allah tarafından gelecek bir cesarettir.. Bu konuda çok rahat oolabilirsiniz. İkincisi devlette doğum dusunuyorsan doktor yada hemsire tarafından bu konudasana anlayis göstermelerini bekleme.. Evet sen doktoruna bu konuyu şöyle ama sen o an kendini istesende sıkmayacaksin..


meltem23

Devlette yapacaksan kimse seni anlamayacaktir arkadasim. Ben kizimi özelde yaptim. Vajinismustum yine de deli gibi alt muaynesi yapip bi de bana kendimi kasiyorum diye surat astilar laf söylediler. Zaten tansiyonumdan dolayi normal yapamamis sezeryan olmustum. Kendini dinle, cesaretini tümüyle topla. kolay dogumlar dilerim


basaran

Cagla_gunes hanıma katılıyorum. Dogum anı geldiğinde o kadar gözü kara oluyorsun ki bence alttan muayene hiç sorun olmayacaktır. Kafanı takma, benim kızım tersti, sezaryen korkulu rüyamdı, kendi ayaklarımla mümkün değil doğuma gidemem diyordum, 2 hafta korkudan gözüme uyku girmedi:))) Suyum gelince o kadar sakin bir şekilde ne derlerse yaptım:))) Şu an nasıl gittim kendime şaşıyorum. Göz açıp kapayana kadar doğum geçecek. Sonra bir bakacaksın ki kucağına almışsın:))) Tamam devlet sıkıntılı olabilir ama ben Ankaradaki en iyi özel hastanelerin birinde doğum yaptım,bana da o kadar kötü davrandılar ki.. Devlet hastanesinde doğum yapan arkadaşım var, ona da müthiş iyi davranmışlar, su an ikinciye hamile ve özel düşünmüyor bile. Şans işi bence ama gereçkten sorun değil doğum geçip gidiverecek:))


strand

sizler nerede doğurdunuz bana muayene yapmadılar doğumda ? okadar çok yapacaklarki demişsinizde şaşırdım açıkçası neden ?


cagla_yan

Ben acibademde doğum yaptim. Normal dogurdum. Gece suyum geldi hastaneye gittim. Doğuma kadar neredeyse saat basi gelip acilma varmi diye muayene yapıyorlar . normal doğumda bunu yapmadan seni nasil dogumhaneye alacaklar ki.Cevaplamak için Üye ol