Bebeğimin cildini nasıl nemlendirebilirim

seyrisefa soruyor: 10

2.5 aylık bir kızım var. cildi çok kuru. kızarıyor ve tahriş oluyor. bebeyağı va has zeytinyağı kullanıyorum ama çok işe yaramıyor.krem olarak ne kullanabilirim.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


nnunnis

benim oğlumun da o aylarda cildi o kadar kuruydu ki pul pul oluyordu bebe yağı işe yaramadı daha da arttırdı doktoruna göründüğümüzde cildinin atopik cilt olduğunu söyledi ve ona göre krem verdi.Bence sizde doktorunuza bir danışın cildi hassas olabilir ,alerjik bünyeye sahip olabilir.o sizi yönlendirecektir.


masalmasal

Benim kızımın cildide çok kuruydu ve doktorumuz Babe Yulaf Özlü Nemlendirici Vücut Sütü verdi 1 yaşına kadar bebek yağı yerine hergün banyodan sonra onu sürdüm bütün vücuduna ve çok iyi geldi. Doktorunuza danışarak alabilirsiniz biz çok memnun kaldık.


zuzummm

benim oğlusum da 3aylık ve de aynı soruyu bugün ben soracaktım bebeğimin göğüs kısmı kolları bileklerine kadar kuru.ayrıca yanakları alnı bazen kaşları bile pul pul dökülüyor:(
sırtı da pul puldu ama azaldı cünkü her banyodan sonra has zeytinyağıyla  sıvazladık.exipicial kötü yaptı bebeğimi kıpkırmızı oldu..bazen bacakları da yer yer kuruyor...ne yapacağım bilmiyorum,benim de ellerim kurudur ve egzema da var acaba kalıtımsal mı?
yavrumun yüzünde hemanjiom da var 1-2 gündür ovusturmaktan yara yaptı:( ne yapacağım bilmiyorum doktora gittik ilaç vermedi...allahımmm insallah gecer bunlar..


ketrin

benim kızımda o aylarda atopik dermatitti.
Bir ilaç ATOPICILLAR
diğeri: EXIPIAL HYDRO
çok işime yaramıştı ama doktoruna sor


nnunnis

bizim kullandığımız ve hala banyo sonrası da kullandığım bioderma ato diye bir nemlendirici krem bizde işe yarıyor.zuzummm

atopik dermatit olunca nasıl anlasılır anneler?bizde kuruluk var pullanma var..


seyrisefa

arkadaşlar teşekkür ederim bende yarın doktora götürmeyi düşünüyordum. banyosunda şampuanı çok kullanıyordum, şampuanını azaltmaya ve mustela stelatopiayı denemeyi düşünüyorum. mustelayı biraz inceledim. içeriği gerçekten güzelmiş.


seyrisefa

glee benim cildimde çok kuru ve tahriş olmaya yatkındır, kimyasal temizlik maddeleri kullanamıyorum. kızımın cildede benim ki gibi olacak sanırım. birde şampuan olarak ne kullanıyorsunuz.cano

bende aynı durumdaydım bebe yağını ıslakkken sürmemi tavsiye etmişlerdi .gerçekten işe yaradı deneyin


CokBilmis

http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2012/07/bebek-cildindeki-kzarklk-kuruluk-egzama.html


Umarım işinize yarar. Sağlıkla büyütün bebeğinizi...Cevaplamak için Üye ol