fıstık yeşili kaka neden olur?

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ayse_deniz

Aman dikkat, alerjiniz tekrar etmiş olmasın. Deniz'e bir şey dokunursa yani alerji yaparsa, kaka yemyeşil oluyor :(((


ferdadeniz

Bizim doktorumuz yeşil kakayı aşırı beslenmeye bağlardı ama sizin durumunuzda ne kadar doğru bilmem.


ayse_deniz

Moralini bozma, aptamil dokundu demekki. Süt ürünü olarakda yoğurt, peynir, muhallebi direkt sütten daha iyiymiş. İlla devam sütü içiricem diye uğraşma. Dokunmayanları yedir bence, alerjisi tekrar ortaya çıkmasın :( Kilo konusunda maalesef yapıcak fazla bir şey yok. Alerjiden dolayı bağırsaklardaki emilim az oluyor ve bizim bebeklerde çiroz oluyor. Bende çok üzülüyorum ama şuanda bir çözümde yok. 


ozalp07

rengi soluk ne demek. kan tahlili yaptırır yada başka tahliller. herşey normalse sadec zayıf olmasımı sorun. sağlıklı olması önemli bunu anlamak içinde tahlil falan filan. dr değilde sanki bir komşu sölüyor rengi soluk zayıf diye. belli bir aydan sonra zaten az kilo alıyorlar. 500 gr çok da kötü değil. bozmayın mrlinizi. başaka dr gidin. oğlum prematür 1 kilo doğdu şu an sizle aynı boy kilodayız. ama sağlıklı herşey normal. daha dr olumsuz hiçbirşey demedi.


ferdadeniz

Bir de benim bildiğim kadarıyla, 10 aylık çocuk için 8 kilo çok az değil. Alt sınır 6,75-7, üst sınır 11,11,5 gibi biliyorum, yanılıyor muyum? E boyu normalden uzun bile, nerdeyse 1 yaş boyu. Bu çocuğun iyi beslenmediğini söylemek pek doğru değil gibi geliyor bana.


ferdadeniz

Valla ben Deniz doğduğunda 3 ay üstüste doktora gittim, sonra "bu çocuk yeterince kilo almıyor, mamaya başlayalım" deyince topukladım. 8. aya kadar gitmedim. Sekizinci ayda anne sütçü bir doktor buldum, bir kere ona gidip her şeyin yolunda olduğunu öğrendim, bi daha da gitmedim. Çok şükür, yakında 3 yaşına girecek, doktora gidecek kadar da hastalanmadı hiç. Ki ben diş hekimiyim, doktor milletine gerekmedikçe gidilmemesi gerektiğini düşünüyorum, biz dahil.

Bu yeme içme işlerinde çok stres yapıp kendinizi yıpratmayın derim ben. Çocuklar da seziyor o gerginliği, yemiyor sıpalar.


sedakayabagli

ben beslanmasine bağlı buluyorum.çünkü benim bebeğim az emdiğinde kakası yeşil oluyor çok emdiğinde altın sarısı oluyor.doktorda dün kakasına baktı sarıydı beslenmesi güzelmiş dediCevaplamak için Üye ol