Hamilelik sırasında burun/kulak tıkanıklığı yaşayan oldu mu?

Sedaus soruyor: 4

Merhaba,

İkinci kez hamileyim ve ikisinde de burun ve aynı zamanda kulak tıkanıklıgı yasıyorum. İlk hamileliğimde cok sorun etmemiştim ama bu kez gercekten zorluk yasıyorum. Konusurken burnumdan nefes alamadıgımdan kendi sesimi bir tuhaf duyuyorum. Günlük yaşantımı cok etkiler oldu.

Doktoruma söylediğimde ilk defa duyuyorum boyle bir seyi dedi.

Bu sorunu yaşayan ve çözüm bulanlarınız var mı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Tunam10

ya evet benimde kulaklarım çok tıkanıyor. son 1-2 aydır. sakız çiğnemek iyi geliyor.
ama kesinlikle katılıyorum çok sinir bozucu:((


barok

bende de burun tıkanıklığı olmuştu ve şu burna yapıştırılan bantlardan kullanmıştım geceleri bayağı işe yarıyor


busraa

Aman Allah'ım!  son günlerde geceleri burnum kuruyor ve tıkanıyor.Sonra ağzımdan nefes almaya başlıyorum bu sefer ağzım kuruyor.Bu sefer kabuslar başlıyor.Nefes alamadığım için öldüğümü görüyorum rüyalarımda.Ne olacak benim halim :( Gece saati kurup burnumu yıkamaya kalkacağım bu gece.
Odaya ıslak havlu koysam da nem yapsa belki o da işe yarar.
Sizin durumlar da buna mı benzer acaba?


Sena

Burun tıkanıklığı hamilelikte yaşadığım neredeyse tek sorun oldu. Okyanus suyu, serum fizyolojik veya naneli/ okaliptüslü kremler hiçbir işime yaramadı. Gitgide de daha kötü oldum.

Doktorum, otrivine spreyin pediatrik yani çocuklar için olan versiyonunu önerdi. O işime yarıyordu, sıkar sıkmaz burnum açılıyordu, ama o sprey de alışkanlık yapıyor sanırım, sorunu tamamen geçirmeye faydası olmadığı gibi gitgide daha sık ihtiyaç duymaya başladım. Üstelik, doktor önermiş olsa bile ilaç kullanıyor olmak fikir olarak da hoşuma gitmiyordu hiç.

En son SINUS RINSE diye birşey önerdi bir arkadaşım. İçinden kendi şişesi de çıkıyor, suyun içine tuz ve karbonat içeren bir karışım koyuyorsunuz yine kutudan çıkan. Çok doğal bir içeriği olduğu için, hamileyken, emzirirken veya tıkanıklık yaşayan çocuğunuza gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Üstelik istediğiniz sıklıkta.

Benim en rahat ettiğim bu oldu. Hem içim de rahat, ilaç değil çünkü. Denemenizi öneririm.
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Siyah nokta 1

ozlemhira 2Y
Son: ayazlali,

Mama yememe 1

mayada 3A6Y
Son: emineaslihan,

Uykuya dalma problemi 11

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,