emzıren anneler bebegınız kaç saate bir emmek istıyor?

tugba_zehra soruyor: 5

3 buçuk aylık bebek kaç saat aralıklarla emzırıyosunuz ve kaç dk:?ben kızımı pek çözemedim?sankı az surede emıyor?gecelerı emzırıyor musunuz?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


tugba_zehra

kendi halıne bıraktıgımda aklına sut içmek duşmuyor kızımın kıloda az alınca ben zorla emziyorum


PembeTavsanim

Anladim merih_eylul aslinda ben gece uyandiriyorum diyince sormustum hani gece ya o yuzden:) ama aglayarak uyaniyorsa haklisin da tabi.


Merih_Eylul

yok geceleri uyandırmıyorum uykudayken emiyor.Gözünü hiç açmıyor.Gündüzleri ağlıyor sadece.Bende ağlamasına fırsat vermeden emziriyorum 2 saatte bir.


beRRAnur11

canım benımde kızım 2 saate bır emıyorbenım zorumla oda

ve kısa sürüyor bılmıyorum yağlı kısmınıda alıyordur inşallah


AyseHumeyra


Bebeğim 12 haftalık , 3 ayı dolduracak.Neredeyse doğduğundan beri 3 saatte bir emmek istiyor. Bazen 2 yada 2.5 olduğu da oluyor tabi, bazen de 5 saate kadar durabiliyor uyuduğu için.Acıktığı için ağladığını anladığım an emziriyorum. Belli oluyor zaten, neden ağladığını artık çok net anlayabiliyorum. Geceleri de dahil kendi istemeden emzirmiyorum, ağlamasına da üzülmüyorum, derdini anlatmak için ağlıyor çünkü başka bir dili yok :) Şimdilerde en fazla 10 dk emiyor tek bir memeyi.  Doyuyor çünkü uykusu iyi, kilosu iyi. Yemek-Aktivite-Uyku rutinini doğduğundan beri sürdürmenin de çok faydası oldu, bebekler hakikaten bazen çok kafa karıştırıcı olabiliyorlar. Bence düzeni en çok bozan şey her ağladığında emzirmek ve bir rutine sahip olmamak.Her bebek de bir değil elbette. 
Cevaplamak için Üye ol