Kafam karışık hipp mi golden goat mı?

elf_gns soruyor: 9

Arkadaşlar benim  sütüm  çok az olduğu için  golden  goat  keçi sütü maması  kullandım .Ama eşimin  çocuk doktoru arkadaşı  var, artık  keçi sütü mamasını  bırakın ağır gelebilir demiş.

Ben de  hipp (yeni çıkandan) aldım.Üstünde doyurucudur  yazıyor gerçektende  tok  tutuyor.Ama hippte de soya lesitin  var.Doktorlar buna  takılmayın diyorlar.

Ben  karar vermedim  hangi mamayla devam  etsem.Sizlerin  de fikrini alayım dedim.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


nnunnis

nerdeyse tüm mamalarda soya lesitini var bu sizin için bir kriter olmasın sonuçta hepsi katkılı oğlunuz hangisini seviyorsa onu verin ama hipp organik olduğu için tercih edilebilir.


elf_gns

evet doğru söylüyorsunuz.İkisini  de içebiliyor.Ama hipp biraz daha kıvamlı  tok  tutuyor.Birdee  golden  goatt  bayaa  pahalı:)))bu zamana  kadar  hep  kullandık yeterki iyisi  olsun diye  ama masraflar malum:))


nynnoa

Soya lesitini soya bitkisinden elde edilen bir katkı maddesi. Yediğimiz paketli herşeyin içinde var.

Lakin HIPP gibi büyük bir marka organik olduğunu iddia ediyorsa eğer organik olmak zorundadır. Dolayısı ile içinde bulunan soya lesitininin yapımında kullanılmış olan soya bitkisi de organiktir mantık olarak.

Mesela SMA'da çok büyük bir marka olan Pfizer firmasına ait bir mama, ama onlar organik olduğunu iddia etmiyorlar. Demekki HIPP organiktir ve rahatlıkla bebeğimize verebiliriz diyebiliriz....

de gelde bunu anne kalbine anlat :)  Ben HIPP kullanıyorum 4 aydır memnunum kızlarım severek yiyor ve yüreğimi ferah tutmaya çalışıyorum.


gizmogs

ben 5 aylıkken sma kullanmaya başladım az az.  bebeğim çok seçici yaklaşık 1.5 ay kullandıktan sonra rotavirüs kaptı ve 5 gün hastanede yattık 6. ayıydı sonra 1 - 1.5 ay kadar mama içiremedim tesadüfen hipp denedim geçmiş zaman hatırlayamadım nereden ve neden aldığımı fakat o gün bugündür hipten başka hiç bir mama içiremiyorum :D artık bırakmamız lazım ama her uykusundan önce muhakkak hipp istiyor süt içse bile . bende memnunum bebeğimde çok memnun :) .Demgul

Biz ek gıdaya başladımığızda Hipp devam sütüne başladık takviye olarak. Tahıllı kaşık mamalarını da meyvelerle kahvaltıda bazen çorbalarına katarak Hipp markayı çok rahat kullanıyoruz. Birkez aptamil aldık çocuk o gece gazdan uyuyamadı. Sanırım mamayıda çocuk belirliyor. Hatta bir çok anne kavonoz maması vermez ki herkezin kendi tercihidir saygı duyarım ama ben bebeğim iştahız olduğunda kavonoz mamaı veririm genelde onlara pek hayır diyemez.


birsenka

canım çok takılma sonucta hepsı katkı maddeli, zaten yaşınada az kalmıs bebegının.her yemekten yıyorsa mamaya cok yuklenmeyın bence.hangısını sevıyorsa ona devam edın. bende golden guat cok kullandım sonra kusmalarına çözum ararken  başka mamaya,bebelaca geçtım.şimdi hala onu kullanıyorum.dr a sordum degıstırmek ıstıyorum dıye bana sakın degıstırme gerek yok hepsı katkılı zaten hepsıde bırbırıne yakın dedı.zaten ek gıdayı ,yemeklerı tuketıyor cok gereksız olur degıstırmenız dedı.tabıkı kara yınede sizin gizmogs

Ya tabi ki hepsi katkılı ama insan o katkının bile en iyisini istiyor :) ama her zaman siz seçemiyorsunuz bebeğiniz zaten sizi yönlendirecek o neyi istiyorsa onu verirsiniz her ikisinde de problem çıkarmadıysa hangisinde içiniz rahat ediyorsa onu kullanın sonuçta anne sütü kadar faydalı değil hiç bir şey e azsa yapacak hiç bir şey yok. Arkadaşlarım eşim dostum kes artık şu mamayı süt ver yeter diyorlar ama bırakamıyoruz nasıl bırakayım süt hiç bir şekilde içiremedim yeni yeni cicibebe katarak içiriyorum hala sade içmiyor. Hiç bir markanın kutuda hazır satılan devam sütünü içmiyor o isteyene kadar almaya devam mecbur :) sizde bebeğinize göre karar verin o nasıl mutluysa öyle olsun :) Sevgiler...

 


elf_gns

anneler çok  güzel  şeyler yazmıssınız:)  hipple devam edeceğim.Nihanaydın  ne güzel  demişsin anne kalbi iişte:)


bu  arada  gizmogs  rotavirus  aşısı  yaptırmışmıydın?


gizmogs

hayır yaptırmadım forumlardan okudum yaptıranda oluyor yaptırmayanda demişlerdi e ablamda ikizlerine yaptırmamıştı olmadılar falan dedi bende uyup yaptırmadım.

Pişman mıyım açıkçası pek pişman değilim şükür atlattı ama çok ağır geçirdik gerçi aşılılarda  neredeyse aynı geçiriyorlar.

Salgın olduğu zaman kalabalık ortamlarda bulundunuz mu aşılı olsun olmasın kapıyorlar biz hastanede beklerken kaptık sanırım. Bizimle birlikte aşılı 3 çocuk daha vardı.

Evet en ağır bizdik biz 5 gün kaldık onlar 3 gün kalıp çıktılar o yüzden tamamen maddi durumunuza ve kişisel kararınıza bağlı.

2 doz yaklaşık 600 tl ye geliyor tek doz olanı da var dediler ama doktorumuz 2 doz olacak dedi. Ama karar vermemde en büyük etken ablamın ve çevremin söyledikleri oldu.


Cevaplamak için Üye ol